Pani kapitan w kokpicie

Lufthansa piloci

8 marca sześć kobiecych załóg wyruszyło w poranne rejsy z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Samoloty, za sterami których zasiadły po dwie pilotki, wystartowały z Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu, Wiednia, Zurychu i Brukseli.

Specjalnie tego dnia FlyingLab podczas rejsu LH440 z Frankfurtu do Houston został oddany pod kontrolę załogi złożonej z samych kobiet – w kabinie, kokpicie oraz przed kamerami. Konferencja na pokładzie A380 dotyczyła nie tylko wielu aspektów związanych z cyfrową transformacją, ale także dokonań kobiet w środowisku zdominowanym przez technologie.

Kobiety piloci

Pierwsze dwie kobiety rozpoczęły pracę na stanowiskach pilotów w Lufthansie w 1988 roku. W 2010 roku nastąpił przełom w przemyśle lotniczym – frachtowiec Lufthansa Cargo wystartował z jedynie żeńską załogą na pokładzie.

Obecnie 6 procent pilotów w Lufthansa Group stanowią panie. Z myślą o kobietach pilotach Lufthansa zadbała o wprowadzenie do języka niemieckiego żeńskiej wersji stanowiska „Kapitänin”, która została zatwierdzona przez Towarzystwo Języka Niemieckiego.

źródło: Lufthansa Group


ITB Berlin 2020