Papier, woda i ciastka na podróż pociągiem po Rosji

Pociąg

Cudzoziemcy, którzy odwiedzili Rosję, opowiadali o swoich wrażeniach z podróży koleją.

Wielu komentatorów na platformie Reddit zauważyło, że podróżowanie rosyjskimi pociągami jest wystarczająco bezpieczne i wygodne, zwłaszcza jeśli przygotujesz się na niektóre specyfiki kolei w Rosji. Dlatego podróżnikom zaleca się zabranie ze sobą wody butelkowanej i papieru toaletowego, ponieważ często brakuje ich w pociągach.

„Zabierz ze sobą własne jedzenie.  Ludzie w Rosji uwielbiają częstować się nawzajem podczas długich podróży” – napisał Sadistic_Toaster. Radził wziąć coś prostego, na przykład ciastka. Użytkownik napisał również, aby nie oczekiwać na wi-fi w każdym pociągu. Ponadto ostrzegł, że jest mało prawdopodobne, aby zagraniczny turysta spotkał po drodze kogoś mówiącego po angielsku.

Inny komentator namawiał do wczesnego wstawania, gdyż w wagonie są tylko dwie toalety, do których będzie długa kolejka. Użytkownik CivicBlues z kolei wezwał do śledzenia czasu postojów na peronach, aby nie spóźniać się z powrotem do swojego wagonu.

Niektórzy użytkownicy zalecali zajęcie miejsc w przedziale dla większego komfortu, podczas gdy inni zachęcali do jak najwcześniejszego zakupu biletów, aby zaoszczędzić pieniądze. Ktoś zalecił zmianę ubrania, ponieważ w wagonach jest bardzo ciepło. W miarę możliwości podróżnym radzono również zatrzymać się na jeden dzień w syberyjskich miastach.

foto: Pinterest


ASEAN Tourism Forum