Perła Maroka w zasięgu ręki

Marrakesz

31 października startują bezpośrednie połączenia z Warszawy do Marrakeszu. Loty do jednego z najciekawszych miast w Maroku będą obsługiwane dwa razy w tygodniu przez Wizz Air.

Jest to dobry pomysł na kilkudniowy pobyt w Afryce i dobrze jest go teraz zaplanować. W 2017 r. około 54 000 Polaków odwiedziło Maroko, a prognoza na 2018 r. przewiduje około 80 000 podróżujących do tego kraju.

Maroko jest miejscem, które Polacy lubią. Linie lotnicze Wizz Air podjęły decyzję o uruchomieniu kolejnego, po Agadirze, połączenia lotniczego do Maroka. Jak mówi Rachid Ennaciri, dyrektor Narodowego Biura Turystyki, jest to kolejny ważny krok, który wzmocni popularność Maroka. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu. Marrakesz to piękne miasto o bogatej historii i dziedzictwie. Nawet podczas krótkiej podróży można poczuć wyjątkową atmosferę i egzotyczny oddech tego miejsca. Oferta zakwaterowania jest bardzo zróżnicowana, od luksusowych hoteli po proste hostele, więc każdy może znaleźć coś dla siebie – zachęca.

Z drugiej strony Andras Rado, kierownik ds. Komunikacji korporacyjnej Wizz Air, powiedział, że wprowadzenie tego lotu jest kolejnym etapem rozbudowy sieci lotniczej przewoźnika. – Po raz pierwszy proponujemy podróż z Warszawy do Marrakeszu. Klienci mają więc wyjątkową możliwość poznania bogatej kultury Maroka, malowniczej architektury i wspaniałej kuchni – dodał.

Wieki historii

Wycieczka do „Czerwonego Miasta” to szczęśliwy traf dla tych, którzy lubią zwiedzać. Na szczycie listy dla miłośników historii są z pewnością grobowce Saadien, uznane za jedne z najpiękniejszych na świecie, Pałac El Bahia, w którym można zobaczyć wyjątkowe wnętrza lub Ben Youssed medrasa, przykład wyrobów artystycznych z drewna cedrowego i ornamentów stiukowych. Nieco mniej popularne, ale niezwykle piękne są ruiny pałacu El Badi lub muzeum Dar Si Said, w którym mieści się ogromna kolekcja dywanów z różnych regionów Maroka.

Tętniący życiem Marrakesz

Jest takie miejsce w Marrakeszu, gdzie znajduje się jego bijące serce. To jest plac Jemaa El Fna, tętniący życiem w ciągu dnia, ale pokazujący jego bogactwo po zachodzie słońca. Muzyka i flety zaklinaczy węży mieszają się z szumem rozmów i okrzyków handlarzy. Po zakupach na największym suku w mieście warto spróbować kulinarnych specjałów serwowanych w garkuchniach, które smakują tam wyjątkowo. Wokół placu znajduje się także wiele restauracji i kawiarni, z których można podziwiać codzienne występy na żywo.

Miasto mody

Yves Saint Laurent zakochał się w Marrakeszu w latach 60-tych. Ślady jego obecności w mieście można znaleźć w pięknym ogrodzie Majorelle, w pawilonie, w którym mieszkał, a dziś jest przekształcany w Muzeum Berberyjskie. W sąsiednim budynku w listopadzie 2017 roku Muzeum Yves Saint Laurent otworzyło drzwi do zwiedzania. W tym samym czasie otwarto w Paryżu siostrzane przedsięwzięcie.

Warto wspomnieć, że każdego roku jesienią odbywa się Oriental Fashion Show, w którym jest przedstawiane jest wiele kreacji opartych na marokańskim designie, wykorzystujących tradycyjne motywy.

Loty

Loty z Warszawy do Marrakeszu odbędą się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy w zimie. Bilety są dostępne od 29,99 euro (w jedną stronę, z podatkami i obowiązkowymi opłatami). Loty będą obsługiwane przez Airbus A320 o pojemności 180 miejsc lub Airbus A321 o pojemności 230 miejsc. Bilety można rezerwować na stronie www.wizzair.com.

foto: Pixabay


IT&CMA