TTG Polska Dziennik Turystyczny

Peter Agathakis poleca Austriakom wakacje w Polsce

Wideoblogerzy będą promować polską turystykę

Austriacka stacja radiowa w grudniu, przez dwie godziny przytaczała słuchaczom argumenty dlaczego warto turystycznie odwiedzić polskie miasta. Program przygotowany został przy współpracy ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu. Wśród słuchaczy rozlosowano nagrodę. Wyjazd do Katowic dla dwóch osób z noclegiem w czterogwiazdkowym hotelu i programem zwiedzania.

Audycja radiowa w popularnej stacji Arabella była elementem szerszej akcji promocyjnej łączącej przekaz informacji interesujący turystów indywidualnych i tych, korzystających z ofert wypoczynku zorganizowanego. Z myślą o oczekiwaniach tych drugich wiedeński ośrodek POT zorganizował podróż studyjną dla 32 przedstawicieli autokarowych biur podróży z Górnej Austrii, którym zaprezentowano główne turystyczne walory Śląska.

Na turystyce miejskiej, jaką oferuje Polska, koncentrowała się autorska audycja na antenie radia Arabella prowadzona przez lubianego dziennikarza Petera Agathakisa, która do końca grudnia codziennie powtarzana jest na antenie Webradio „Holiday”. Wpływowy ekspert do spraw porad urlopowych Peter Agathakis poleca wakacje w Polsce również na łamach bloga.

Na pierwszy rzut oka Polska niekoniecznie jest krajem, w którym warto zaplanować wakacje, zastrzega się Agathakis. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Zainteresowanie Austriaków Polską, jako miejscem wypoczynku, rośnie. Prowadzący audycję podkreśla, że duże inwestycje w sektor polskiej turystyki przynoszą dostrzegalne efekty. Widoczne są one w wielkich miastach. Imponujący rozwój widzi Agathakis w przypadku Warszawy, miasta tętniącego życiem, w którym bezustannie coś się dzieje. Chwali powstające nowe, fajne kluby i restauracje. Poleca również muzea. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Żydów Polskich, Kopernika i Muzeum Chopina. Na szczególne polecenie, zdaniem eksperta, zasługuje Muzeum Polskiej Wódki, i oczywiście wrażenia jakich dostarcza zwiedzającym degustacja trunków. Kraków przypomina Agathakisowi Wiedeń, choć w tym przypadku autor nie wyjaśnia, czy to podobieństwo jest turystyczną zaletą. Na pewno Kraków jest Austriakom dobrze znany jako miasto kultury. A niebawem także warto je będzie odwiedzić dla rozkoszy podniebienia, z tej racji, że w 2019 roku będzie Europejską Stolicą Gastronomiczną. Bezwarunkowo polecany jest Gdańsk. Dla wymagających przyjezdnych, których zadowala wyłącznie nocleg w najlepszym standardzie, prowadzący program radia Arabella przypomina, iż gdański Hotel Hilton został wybrany najlepszym hotelem w Europie. Miasto nazywane jest też przez radiowego eksperta do spraw planowania wakacji stolicą polskiego złota, za jaki uważa się bursztyn. Istnieje wiele sklepów, w których można kupić ładne dzieła wytworzone z tej cenionej żywicy kopalnej. Wrocław tradycyjnie określony został mianem Wenecji północy z racji wielu małych kanałów i mostów. Ma wiele do zaoferowania. Nie bez racji stolica Dolnego Śląska była „Europejską Stolicą Kultury 2016”. Kulturowym znakiem rozpoznawczym miasta są krasnale, których pochodzenie Agathakis łączy historycznie z czasami studenckiego udziału w protestach przeciw ówczesnemu ustrojowi komunistycznemu. Obok miejskich boomtown Polska posiada obszary czyste przyrodniczo o urozmaiconym krajobrazie. W ocenie Agathakis na wyróżnienie zasługuje Pojezierze Mazurskie, obszar nie mający sobie równych w Europie. Walory regionu odkrywają i doceniają zwłaszcza młodzi, aktywni turyści.

Nasz kraj zyskuje na popularności turystycznej w Austrii, stąd też linie lotnicze uruchamiają nowe połączenia dla pasażerów. W 2019 roku nowością będą stałe loty z Wiednia do Gdańska, Warszawy i Krakowa. Koszt poniżej 50 euro. Od przyszłego roku z Wiednia łatwo będzie można dotrzeć do Wrocławia koleją. Według nieoficjalnej informacji przekazywanej przez Agathakisa, wsiadając do nocnego pociągu w Wiedniu po siedmiu godzinach będzie się we Wrocławiu.

Dla aktywnych słuchaczy radia Arabella ośrodek POT w Wiedniu przygotował wycieczkę dla dwóch osób pociągiem ÖBB do Katowic. W programie pobytu nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu Diament Katowice i między innymi zwiedzanie Kopalni Guido, której kapituła konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny, przyznała w ubiegłym roku Certyfikat POT.

Włodzimierz Szeląg, dyrektor wiedeńskiego ośrodka POT, podsumowując efekty prowadzonych działań promocyjnych, kładzie nacisk na tę część dotyczącą Śląska, Katowic i Zabrza. W najbliższej przyszłości, jak przewiduje Szeląg, liczba austriackich turystów zwiedzających region powiększy się znacząco, między innymi o kolejne zorganizowane grupy, które dotąd zdążały turystycznie w inne części naszego kraju. Obecnie do planowanej marszruty biura podróży włączają atrakcje Śląska.

źródło: POT

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Jedna odpowiedź

  1. Peter Agathakis poleca Austriakom urlop w Polsce. To bardzo dobrze ale dlaczego POT w Wiedniu nie podpowiedziało , mogą Austriacy przyjeżdżać na Pomorze Zachodnie gdzie Austriacy wybudowali wiele obiektów wtym hotel Radisson w Szczecinie do dziś najlepszy w środa miejscowych hoteli . W Miedzyzdrojach hotel Amber Baltic i ca 250m mola żelbetonowej konstrukcji Tu na Pomorzu Zachodnim sezon kuracyjnych trwa cały okrągły rok a do sanatoriów w Kołobrzegu i Swinoujsciu przyjeżdża po ca 150.000 kuracjuszy niemiecko jezycznych i są jeszcze bardzo duże rezerwy łóżek w najnowocześniejszych sanatoriach i domach wypoczynkowych oferujących ponad 100 różnych zabiegów kuracyjnych i niemieckojęzyczna opieka lekarska pielęgnacyjne zabiegowa jest czymś normalnym Z lotniska szczecińskiego pod Goleniowem do Kołobrzegu lub Międzyzdroje to ca 50km około godziny jazdy samochodem do ośrodka. Powinno się to także polecać Ja polecam i zachęcam innych do polecania a szczególnie POT w Berlinie Amsterdamie i w Skandynawii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *