• Home »
  • Transport »
  • Pierwsi na świecie: Qatar Airways weryfikuje sczepienia COVID-19 poprzez IATA Travel Pass

Pierwsi na świecie: Qatar Airways weryfikuje sczepienia COVID-19 poprzez IATA Travel Pass

Samolot Qatar Airways

Fot. Unsplash

Qatar Airways jako pierwsza linia lotnicza rozpoczęła testy uwierzytelniania szczepionki COVID-19 za pośrednictwem aplikacji mobilnej IATA Travel Pass.

Wstępny etap wdrażania IATA Travel Pass w Qatar Airways będzie trwał od lipca i obejmie początkowo personel pokładowy lotów do Doha z Kuwejtu, Londynu, Los Angeles, Nowego Jorku, Paryża i Sydney.

Załoga pokładowa będzie mogła przesłać poprzez aplikację mobilną IATA Travel Pass dane dotyczące szczepień wydane w Katarze wraz z wynikami testu na COVID-19 i je zweryfikować. Po przybyciu do Doha załoga będzie mogła udostępnić swoją kartę szczepień i przejść przez odprawę na lotnisku.

Nowość w branży lotniczej: Emirates wprowadza nowe rozwiązanie płatnicze>>

„Wiemy, że ponieważ coraz więcej osób zaczyna planować ponownie podróż do swoich ulubionych miejsc wakacyjnych, nieuchronnie stanie przed wyzwaniem zapewnienia sobie odpowiedniej dokumentacji. Dzięki testom i wspieraniu rozwoju nowych technologii staramy się zapewnić podróżnym narzędzie, które pomoże im bezproblemowo podróżować przez granice” – powiedział dyrektor generalny Qatar Airways Group, Akbar Al Baker.

„Zaświadczenia o szczepieniu lub stanie testów na COVID-19 będą kluczem do przywrócenia ludziom swobody podróżowania. Testy przeprowadzone przez Qatar Airways i około 70 innych linii lotniczych wykazały, że IATA Travel Pass może skutecznie zarządzać wynikami testów” – zaznaczył Willie Walsh, dyrektor generalny IATA.


ASEAN Tourism Forum