TTG Polska Dziennik Turystyczny

Piknik Poznaj Dobrą Żywność

Poznaj Dobrą Żywność

W sobotę 14 czerwca odbędzie się organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 11. Piknik Poznaj Dobrą Żywność, który stał się świętem polskiej żywności. W ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowano prezentacje i degustacje polskich produktów wyróżnionych prestiżowym znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” oraz żywności wytwarzanej w krajowych i unijnych systemach jakości, wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także produktów ekologicznych.

Na Pikniku będzie można zapoznać się z ofertą wypoczynku na wsi, obejrzeć wystawę historycznych maszyn i urządzeń rolniczych, czy też odwiedzić mini ZOO ze zwierzętami hodowlanymi. Dla najmłodszych gości przygotowano wiele zabaw i gier związanych z żywnością. Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, świata biznesu i polityki oraz mediów.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza dorosłych i dzieci na rodzinne atrakcje. W ogrodach SGGW będzie można nie tylko spróbować, ale także kupić najlepsze polskie produkty żywnościowe, wziąć udział we wspólnym gotowaniu, zobaczyć wystawy poświęcone wsi i rolnictwu, zaplanować wakacyjny wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, zadbać o swoją dietę oraz uczestniczyć w wielu grach, zabawach i animacjach.

Już po raz 11. zapraszamy na spotkanie z żywnością ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność. Program PDŻ jest doskonale rozpoznawany przez polskich, ale coraz częściej, także przez unijnych konsumentów. PDŻ jest znakiem, który świadczy o tym, że wyróżniona nim produkt charakteryzuje się wysoką jakością.

Głównym celem programu PDŻ jest kreowanie pozytywnego wizerunku artykułów rolno-spożywczych wysokiej jakości. Znak Poznaj Dobrą Żywność informuje konsumentów o tym, że wybrany przez nich produkt jest wytworzony ze sprawdzonych surowców i posiada prawidłowe oznakowanie. Umieszczany na opakowaniu, ma ułatwiać odszukanie produktu wysokiej jakości, bezpiecznego i smacznego wśród wielu innych na sklepowych półkach.

W ogrodach SGGW na dorosłych i dzieci oprócz degustacji produktów ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność, oczekiwać będą liczne rodzinne atrakcje przygotowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz stowarzyszenia branżowe.

Naturalnie i zdrowo
Krajowa Rada Izb Rolniczych zaprasza na „Piknik owocowo-warzywny”. Na stoisku prowadzona będzie kampania informacyjna promująca walory smakowe oraz znaczenie dietetyczne spożycia owoców i warzyw pochodzących z polskich sadów i pól. Do spróbowania będą znakomite dania owocowo-warzywne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz przez Monikę Goździalską, uczestniczkę programu MasterChef. Dzieci będą uczestniczyć w licznych animacjach dotyczących owoców i warzyw, natomiast dla rodziców przygotowano konkurs pod tytułem „Sałatka dla Tadka Niejadka”.

Instytut Żywności i Żywienia zaprosi do „Piknikowej Poradni Dietetycznej”, gdzie będzie można skorzystać z porad dietetyków, a w trakcie warsztatów żywieniowych ułożyć prawidłowy jadłospis w oparciu o prezentowane na Pikniku produkty spożywcze.

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, w specjalnie przygotowanej na Piknik scenografii, zaprezentuje ofertę gospodarstw agroturystycznych z różnych regionów Polski. Będzie można uczestniczyć w warsztatach garncarstwa, haftu, wyrobu sera, zielarstwa czy wyplatania koszy.

Polska Izba Mleka w atrakcyjnej formie będzie promować mleko i produkty mleczne w trakcie gier, zabaw i konkursów z nagrodami w postaci mlecznych upominków.

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych zachęcać będzie do codziennego spożywania polskich owoców i warzyw oraz kasz. Eksperci udzielą porad dietetycznych, w jaki sposób najlepiej wykorzystać te produkty w codziennej diecie. Podpowiedzą rodzicom jak przekonać dzieci do jedzenia kaszy. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Lubię Kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” planowane jest bicie rekordu w gotowaniu „kaszotta” – smakowitej kaszy z warzywami.

Agencja Rynku Rolnego przygotowała dla najmłodszych gości Pikniku zabawy i gry edukacyjne zachęcające do jedzenia owoców. Zajęcia te stanowią jeden z elementów działań informacyjno-promocjnych unijnego programu „Owoce w szkole”.

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego zaprasza na kiermasz produktów wyróżnionych znakiem „Jakość Tradycja”. W punkcie „świadomego konsumenta” będzie można dowiedzieć się o zasadach nazywania produktów żywnościowych „tradycyjnymi” oraz o czym mówią konsumentowi unijne oznaczenia geograficzne.
Mięsne rozmaitości

Polski Związek Hodowców Koni zaprasza na promocję koniny pod hasłem „Konina. Poznaj ten smak:. Na specjalnym stoisku będzie można degustować wyroby z koniny, wziąć udział w konkursach, czy dowiedzieć się o zaletach mięsa końskiego w zrównoważonej w diecie.

Związek „Polskie Mięso” przygotował promocję mięsa wieprzowego produkowanego w systemie jakości PQS. Najmłodsi goście będą mogli poznać tajemnice sztuki cyrkowej – żonglerki, jazdy na monocyklu czy „wirujących talerzy”. Dla gości pikniku degustacje najlepszej polskiej wieprzowiny przygotują Kasia Cichopek oraz mistrz kucharski Marcin Budynek. Eksperci podpowiedzą, co można przyrządzić z wieprzowiny, jakie ma ona walory odżywcze i jak stosować mięso wieprzowe w prawidłowej diecie.

Krajowa Rada Drobiarstwa zaprasza na niesamowity cooking show w polegający na tworzeniu collage z produktów drobiowych. Powstający obraz będzie można obserwować w specjalnie zawieszonym nad miejscem pracy kucharzy lustrze. Dzieci odwiedzający stoisko KRD-IG będą mogły poznać tajemnice przyrządzania smacznych i zdrowych hot-dogów drobiowych z warzywami, zrobić zdjęcia na tle „drobiowej makietki” oraz we wspólnym muzykowaniu na specjalnie na tę okazję przygotowanych glinianych ptaszkach, wykazać się w konkursach znajomością drobiu i rozpoznawania głosów ptaków domowych.

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego wspólnie z Polskim Zrzeszeniem Producentów Bydła Mięsnego przygotowała „Przystanek pasibrzucha – mięsna przygoda”, gdzie promowane będzie mięso wołowe. Na „Przystanku Pasibrzucha” w ciekawy i niepowtarzalny sposób eksperci zaprezentować będą bogactwo smakowe i ogromne możliwości wykorzystania mięsa wołowego, łamiąc utarte w kuchni schematy. Zachęcać będą całe rodziny do spędzenia czasu w trakcie wspólnego przyrządzania dań z wołowiny.

Atrakcje dla najmłodszych
Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji – konkursów, zabaw, gier i animacji oraz nagród – m.in. mini zoo ze zwierzętami hodowlanymi, dmuchane zjeżdżalnie
i baseny z piłeczkami. Chętni będą mogli przyozdobić swoją twarz w dowolny wzór ludowy lub zwierzęcy, czy też nauczyć się wytwarzania kwiatów z bibułki.

Piknik Poznaj Dobrą Żywność w liczbach:

  • 130 producentów żywności uczestniczącej w unijnych i krajowych systemach wyróżniania jakości, w tym 50 firm uczestniczący w Programie Poznaj Dobrą Żywność,
  • 10 organizacji i stowarzyszeń branżowych promujących polską żywność,
  • 4 Lokalne Grupy Rybackie.
  • Program Poznaj Dobrą Żywność to 460 produktów z 89 firm

Czas i miejsce
Piknik Poznaj Dobrą Żywność odbędzie się w sobotę 14 czerwca, w godz. 11.00-18.00, w Ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy ulicy Nowoursynowskiej 166

Poznaj Dobrą Żywność

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Jedna odpowiedź

  1. PDŻ – dlaczego musi być ten znak?! A co robi PIH? Czy jeszcze istnieje?! Sprawdzają tylko aby skład wyrobu był zgodny z etykietą. Mamy więc: parówki z cielęciny: 4% mięso cielęce, 12% mięso wołowe, 10% mięso dorbiowe, 10% MOM (mięso odzyskiwane mechanicznie, skrobane z kości – po co utylizować, to kosztuje, a ludzie zjedzą),10% skórki drobiowe i tkanka łączna (po co utylizować, to kosztuje, a ludzie zjedzą), 54% różne wypełniacze i E !!! Trują nas na potęgę, a MRiRW organizuje pikniki zamiast zmienić przepisy dotyczace produkcji „DOBREJ ŻYWNOŚCI” i je egzekwować! To jednak uderzyłoby w ich elektorat (PSL), więc lepiej przymkonąć oczy na trucie i organizowac igrzyska (pikniki)dla mas, może się nie zorientują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *