Pilotażowe połączenia kolejowe Gdynia-Kaliningrad

Pilotażowe połączenia kolejowe Gdynia-Kaliningrad

Kolej połączyła Gdynię z Kaliningradem. Pilotażowe przejazdy nastąpiły 5 stycznia.

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, wspólnie z Kaliningradzkim Oddziałem Kolei Rosyjskich RŻD, przeprowadziły testy połączeń kolejowych na trasie Gdynia-Kaliningrad i Kaliningrad-Gdynia. W tych relacjach w ciągu dnia do dyspozycji pasażerów były dwie pary połączeń obsługiwanych nowoczesnymi szynobusami. Bilet z Gdyni do Braniewa kosztował 25,50 zł, a z Braniewa do Kaliningradu 300 rubli (ok. 18 zł). Na oba odcinki bilety sprzedawane były oddzielnie.

Przesiadka pomiędzy pociągami RŻD (z Kaliningradu) i Przewozów Regionalnych (z Gdyni) zorganizowana została w Braniewie. W budynku stacyjnym pasażerowie przeszli odprawę celną i kontrolę paszportową. Po stronie rosyjskiej procedury te przeprowadzono na pokładzie pociągu.

– Połączenia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, od strony rosyjskiej przyjęliśmy ok. 130 pasażerów. Teraz czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków z pilotażu oraz dalsze rozmowy na temat ewentualnej przyszłości połączeń – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne.

PR
foto: POLREGIO