Podróże kulinarne – poznaj smaki Mazowsza

Poznaliśmy zwycięzców XIII edycji Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2019. Zatem można już planować smakowite podróże po Mazowszu! Zobaczcie Państwo sami i wybierzcie swoją smakowitą podróż.

Do XIII edycji Konkursu zakwalifikowano 68 produktów żywnościowych, wytwarzanych przez mazowieckich producentów.

LAURY w grupie producentów indywidualnych zdobyli:

  • w kategorii wyroby piekarnicze – Koło Gospodyń Wiejskich Pogorzelec z Pogorzelca za SÓJKĘ POGORZELSKĄ,
  • w kategorii wyroby cukiernicze – Zofia Wójcik z Posiadały za KEKS MARCHWIOWO-BURAKOWY,
  • w kategorii przetwory mięsne, produkty pochodzenia zwierzęcego – Grażyna Więch z Ossowa za TORT Z GĘSI,
  • w kategorii ryby i przetwory rybne – Iwona Gregorczyk z Jarnic za PRZYSMAK Z RYBY Z LIWCA,
  • w kategorii produkty mleczarskie – Radosław Góral z Wierzbówca za SER DOJRZEWAJĄCY,
  • w kategorii owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego – Ewa Mitowska „Mitowska Zagroda” Gospodarstwo Agroturystyczne ze Sterdyni za KONFITURĘ Z PŁATKÓW RÓŻY,
  • w kategorii miody – Tomasz Dąbrowski Pasieka nad Bugiem z Prostyni za MIÓD SPADZIOWY,
  • w kategorii napoje – Monika Soczewka z Bestwin za NALEWKĘ Z RAJSKICH JABŁUSZEK.

Wyróżnienia w grupie producentów indywidualnych zdobyli:

  • w kategorii wyroby piekarnicze – Koło Gospodyń Wiejskich „Piasecznianki” z Piaseczna za CHLEB ZIOŁOWY „ŚLIMACZKI ZIOŁOWE”,
  • w kategorii wyroby cukiernicze – Anna Ugodzińska ze Stanisławowa za SZARLOTKĘ NIEDZIELNĄ,
  • w kategorii ryby i przetwory rybne – Gospodarstwo Rolne Dariusz Marcinowski z Radziwiłłowa Mazowieckiego za WĘDZONY FILET Z JESIOTRA BEZ SKÓRY,
  • w kategorii produkty mleczarskie – Władysława Zwierzchoń z Gąsiorowa za ŻÓŁTY SER GĄSIOROWSKI,
  • w kategorii owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego – Gospodarstwo Rolne Aroniowy Zakątek z Woli Cygowskiej za SYROP Z OWOCÓW MALIN,
  • w kategorii napoje – Paweł Kowalewski z Cybulic Dużych za WINO Z DZIKIEJ RÓŻY.

Wyróżnienia kapituły w grupie producentów indywidualnych, w kategorii napoje zdobyli:

  • Koło Gospodyń Wiejskich Jaworowa z Raszyna za WIŚNIĘ EWY,
  • Koło Gospodyń Wiejskich Korniczanki ze Starej Kornicy za NALEWKĘ „PIGWÓWKĘ”,
  • Grzegorz Paczewski z Nasielska za NALEWKĘ NA SZYSZKACH SOSNY.

LAURY w grupie przedsiębiorców zdobyli:

  • w kategorii wyroby piekarnicze – Piekarnia Ewa i Andrzej Smolarek z Żyrardowa za CHLEB JĘDRZEJA,
  • w kategorii wyroby cukiernicze – Piekarnia Gzik Violetta Gzik-Janiak z Sochaczewa za SZARLOTKĘ BIO,
  • w kategorii przetwory mięsne, produkty pochodzenia zwierzęcego – Wyrób Wędlin Tradycyjnych Adam Węgłowski z Karniewa za KIEŁBASĘ KRAKOWSKĄ PODSUSZANĄ,
  • w kategorii ryby i przetwory rybne – Andrzej Sosiński Gospodarstwo Agroturystyczne „Stary Młyn” i Hodowla Ryb z Ołtarzy-Gołaczy za JESIOTRA Z ZUZELI DŁUGO WĘDZONEGO,
  • w kategorii produkty mleczarskie – Wojciech Krasnodębski i Monika Żurawska z Wielgolasu za SER DOJRZEWAJĄCY „KURPIOK”,
  • w kategorii owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego – Zielono Mi Agnieszka Jarosińska z Grzęd za BORÓWKĘ AMERYKAŃSKĄ KONFITURĘ TRADYCYJNĄ,
  • w kategorii miody – Pasieka Murawscy Łukasz Murawski z Woli Wacławowskiej za MIÓD WIŚNIOWY,
  • w kategorii napoje – Rafał Dziliński z Ciechanowa za NALEWKĘ MALINOWĄ.

Wyróżnienia w grupie przedsiębiorców zdobyli:

  • w kategorii owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego – Krokus Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J. Czesław Caryk z Pająkowa za BURACZKI TARTE,
  • w kategorii produkty mleczarskie – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach z Siedlec za SEREK ŚMIETANKOWY KRIMI, Sermlek Mariusz Gregorczyk z Jarnic za SER ZAGRODOWY Z DOLINY LIWCA.

IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!