„Podróże” zawieszone. Gazety zamierają razem z branżą turystyczną

Podróże

Należąca do Grupy ZPR Media spółka Time zdecydowała się zawiesić wydawanie miesięcznika turystycznego „Podróże”.

Pod koniec zeszłego tygodnia ukazał się nowy, kwietniowy numer „Podróże”. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, zespołowi redagującymi magazyn przekazano, że obecnie nie ma planów publikacji kolejnego wydania.

– Zdecydowaliśmy się na zawieszenie wydawania magazynu „Podróże” w obecnym trudnym okresie przejściowym – potwierdza Ewa Lampart, dyrektor generalna Grupy Super Express i wydawca zarządzająca „Podróżami”. – „Podróże” to silna marka funkcjonująca nie tylko w prasie, lecz także w mediach cyfrowych. Serwis Podroze.pl oraz media społecznościowe grupują osoby zainteresowane podróżowaniem zarówno od strony praktycznej jak i poszukiwania inspiracji – podkreśla.

Miesięcznik „Podróże” pojawił się na rynku w 1998 roku. Według danych ZKDP w całym ub.r. jego średnia sprzedaż ogółem wynosiła 8 106 egz.

Wskutek epidemii koronawirusa praktycznie zamarła polska branża turystyczna. Dwa tygodnie temu mocno ograniczono podróże międzynarodowe, a od środy zamknięte są hotele w całym kraju, jednocześnie władze apelują, żeby maksymalnie ograniczyć wychodzenie z domów. Cierpi na tym zarówno turystyka indywidualna, jak też branża wyjazdów biznesowych (tzw. MICE) i eventów.

źródło: wirtualnemedia.pl
foto: Marta Radzikowska / Facebook @magazynpodroze