Polska wśród najbardziej gościnnych krajów na świecie

Polska, foto: Shutterstock

Ludzie z całego świata zgodnie uważają Polskę za kraj gościnny i przyjazny dla turystów. Tak wynika z najnowszego rankingu serwisu Booking.com. Które państwa uplasowały się przed nami?

Booking.com, jedna z największych platform turystycznych na świecie, po raz pierwszy opublikowała ranking najbardziej gościnnych krajów na świecie w 2018 roku. Zestawienie opracowano na podstawie opinii klientów. Polacy mają powody do dumy! Znaleźliśmy się na trzecim miejscu tego zestawienia.

Przed Polską uplasowały się tylko Austria – na pierwszym miejscu oraz Czechy – na drugim. Za nami zaś znalazły się kolejno takie kraje jak: Nowa Zelandia, Tajwan, Rumunia, Węgry, Irlandia, Serbia oraz Grecja.

– Niezależnie od rodzaju, wielkości czy lokalizacji obiektu, widzimy, że nasi klienci podczas podróży przywiązują dużą wagę do relacji międzyludzkich. Zwracają uwagę na szczegóły oraz indywidualne podejście do klienta – tłumaczy Olivier Grémillon, wiceprezes Booking.com.

– Te nagrody to wyraz podziękowań dla tych wszystkich pracowników branży turystycznej, dzięki którym turyści podczas podróży mają wyjątkowe i niezapomniane doświadczenia – dodaje.

Booking.com opublikował również, już po raz siódmy, inny ranking, na podstawie którego przyznawane są nagrody Guest Review Award. W zestawieniu wyłoniono ponad 750 tysięcy nieruchomości godnych polecenia i nagrodzenia. Spośród ocenianych 219 krajów, w których znajdują się obiekty noclegowe, Polska uplasowała się na dziewiątym miejscu, a zatem również bardzo wysoko.

W tym rankingu kryterium nie była stricte gościnność danego kraju, ale ocena konkretnych obiektów turystycznych. Im więcej nagrodzonych w danym państwie, tym wyższa jego pozycja w zestawieniu. Lepsze od Polski okazały się: Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy, USA, Chorwacja, Wielka Brytania i Rosja. Ostatnie, dziesiąte, miejsce przypadło Brazylii.

(ag)
foto: Shutterstock


IT&CMA