TTG Polska Dziennik Turystyczny

PolskiBus pojedzie do Wilna

PolskiBus

PolskiBus, z którego usług w ciągu ostatnich trzech lat skorzystało ponad 8 mln pasażerów, od jesieni uruchomi nowe połączenia, w tym dwa transgraniczne – z Warszawy przez Białystok do Wilna i ze Szczecina do Berlina.

Od października dwa razy na dobę ruszy połączenie między Warszawą a Wilnem z przystankiem w Białymstoku. Dzięki temu do ośmiu dziennie zwiększy się liczba kursów na trasie między stolicą na największym miastem Podlasia. Nową trasą będzie też linia wzdłuż zachodniej granicy Polski z Wrocławia przez Poznań i Gorzów Wlkp. do Szczecina (trzy kursy dziennie, ta linia ruszy już 5 września). Pięć razy na dzień pojedziemy trasą z Krakowa przez Opole do Wrocławia, a sześć razy na dobę ze Szczecina do Berlina. Do stolicy Niemiec do tej pory można było dojechać tylko z Wrocławia i z Warszawy przez Poznań.

– Dzięki nowym połączeniom, a także częstszym kursom na wybranych trasach sprawimy, że autokary między Krakowem a Rzeszowem będą jeździć 11 razy dziennie, a np. między Wrocławiem a Krakowem tak naprawdę będą kursowały właściwie co pół godziny. W sumie będzie to 314 kursów na dzień. Już dziś przewozimy codziennie ok. 17 tys. podróżnych – tłumaczy dyrektor zarządzający PolskiegoBusa Piotr Bezulski.

Szefowie spółki, zapytani, czy zwiększenie liczby połączeń to próba wykorzystania planowanych remontów na kolei, a więc przyciągnięcia pasażerów niezadowolonych z połączeń po szynach, odpowiadali jednak wymijająco. Twierdzili, ze nie oglądają się na kolej. Pod koniec zeszłego roku „Dziennik Gazeta Prawna” porównał jednak połączenia między Warszawą a Gdańskiem i Warszawą a Wrocławiem oferowane przez PolskiegoBusa, Ryanaira i PKP Intercity. Autokarem jeździ się najtaniej, samolotem (nawet uwzględniając dojazdy i odprawę) najszybciej.

Źródło: Transport Publiczny

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

3 odpowiedzi

  1. Samolot jednak jest lepszy, szybszy i bardziej komfortowy Jak ktoś nie ceni komfortu podróży i ma dużo czasu wolnego to faktycznie autokar…

  2. No i bardzo dobrze! Niech jeżdżą! Amerykanie już dawno stwierdzili, że komfort przemieszczania się z miejsca na miejsce (od dojazdów do pracy po dalekie podróże) jest jednym z głównych elementów decydujących o poziomie zadowolenia z życia. A co na to kolej? Przecież pociągiem powinno być jeszcze szybciej, i jeszcze taniej i jeszcze bardziej komfortowo niż autobusem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *