„Polskie strefy” turystycznym hitem

"Polska strefa"

Pomysł utworzenia „Polskich stref” w Grecji i Chorwacji dla turystów z Polski, napędził sprzedaż tegorocznych wyjazdów zagranicznych. Pomysłodawca – biuro podróży Rainbow planuje już kolejne kierunki objęte tą strefą.

„Polskie Strefy” w hotelach w Grecji i Chorwacji były pomysłem biura podróży Rainbow, które chciało w ten sposób zachęcić do zagranicznych wyjazdów tych Polaków, którzy obawiają się bariery językowej.

Pomysłem dość kontrowersyjnym – w naszym sondażu, aż 77 proc. czytelników odpowiedziało, że „zdecydowanie nie” popierają takiego rozwiązania. Ale w praktyce strefy są sukcesem i biuro włączyło projekt do swojej oferty na 2017 rok.

Strefy okazały się bowiem strzałem w dziesiątkę. Biuro podróży poinformowało, że sprzedało już ponad 72,1 tys. wycieczek na okres tzw. wysokiego sezonu wakacyjnego od kwietnia do października. To o 21 tys. więcej sprzedanych wycieczek niż rok temu. Niebagatelny wpływ na wynik mają właśnie Polskie Strefy.

– To jedyna oferowana w Polsce idea wakacyjnej wioski, która dzięki szerokiemu wachlarzowi atrakcji, zabaw, gier, konkursów i imprez tematycznych znakomicie integruje, pozwala na zawarcie nowych, wakacyjnych znajomości oraz na spędzenie czasu w doskonałej, pełnej swobody atmosferze – informuje Rainbow.

Najlepiej sprzedają się wycieczki do Grecji. Pierwsi turyści na wypoczynek w „Polskich Strefach”  wyjadą już 26 kwietnia na Riwierę Olimpijska, Kokkino Nero.

W specjalnych „Polskich Strefach” turyści z Polski będą mogli bez problemów porozumieć się w języku ojczystym – wykupić wycieczkę, wypożyczyć samochód lub skuter, a także dowiedzieć się, co warto zwiedzić w okolicy.

źródło: gazeta.pl
foto: materiały prasowe