Pomorskie w obiektywie hiszpańskiej TVE 2

Pomorskie w obiektywie hiszpańskiej TVE 2

12 września rozpoczeła się wizyta ekipy telewizyjnej przygotowującej materiał filmowy dla publicznego kanału telewizji hiszpańskiej TVE 2. Czteroosobowa ekipa filmowa Pomorskie eksplorować będzie sześć dni, do 18 września 2018.

Dziennikarze przygotowują cykl programów dokumentalnych pt. „Turystyka w obszarach wiejskich na świecie”. Programy są kilkakrotnie emitowane w 2-gim programie tv publicznej w ciągu 3 lat (+ 5 lat prawa antenowego), posiadającą swoją wierną publiczność oraz na kanale międzynarodowym TVE, co sprawia, iż oglądalność poszczególnych odcinków jest bardzo wysoka. Ponadto, producent, firma Orange, ma podpisaną umowę z niemiecką telewizją WDR/ARD, która również emituje cykl.

Półgodziny odcinek jest w całości poświęcony danemu regionowi. Dzięki współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Madrycie udało się zaprosić dziennikarzy do regionu pomorskiego.

W programie wizyty poświęconej Pomorskiemu znalazły się trzy podstawowe tematy. Są nimi atrakcje Gdańska jako stolicy regionu, bogactwo natury i walory przyrodniczo-turystyczne terenów pozamiejskich oraz przykłady aktywności jakie bezpośrednio związane są z Pomorskim. Goście podczas podróży skupią się wokół Trójmiasta, Kaszub Północnych i Ziemi Słupskiej. W sześciodniowym programie wizyty znalazły się zatem wizyta w Muzeum Bursztynu i pokaz obróbki materiału w manufakturze, Europejskie Centrum Solidarności, największe atrakcje miasta, wizyta na sopockim molo, całodzienne zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego, pokaz wędzenia ryb, warsztaty wypieku chleba w Swołowie i wizyta w Muzeum, zwiedzanie usteckiego portu, warsztaty haftu kaszubskiego i zwiedzanie ekspozycji zamku w Bytowie, spływ kajakowy rzeką Soszycą a także zwiedzanie rynku w Kościerzynie i malborskiego zamku.

Ekwiwalent medialny przygotowywanego materiału szacowany jest na kwotę 100 000 euro i pozwoli zapoznać się hiszpańskim i niemieckim widzom z bogatą ofertą wypoczynku pozamiejskiego jaki dostępny jest w Pomorskim.

źródło: PROT


InvestPro Poland Warsaw 2019
IT&CMA