Ponad 80 milionów zagranicznych noclegów w Niemczech

Niemcy - Cel podróżyNiemiecka turystyka przyjazdowa kończy rok 2016 z siódmym z rzędu rekordowym wynikiem. Wstępne dane Federalnego Urzędu Statystycznego wykazują, że do końca grudnia zostało zarejestrowanych 80,8 milionów noclegów gości z zagranicy w hotelach i pensjonatach z co najmniej dziesięcioma łóżkami.

Iris Gleicke, pełnomocniczka rządu federalnego ds. turystyki i parlamentarny sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Energetyki tłumaczy: – Niemcy jako cel podróży turystycznych są przez naszych zagranicznych gości nadal wysoko cenione. Już siódmy rok z rzędu odnotowujemy rekordy w turystyce przyjazdowej. To pokazuje nam, jaką siłą jest przemysł turystyczny. Tolerancja i otwartość na świat są podstawowymi warunkami tego suk-cesu. Nie pozwolimy by ksenofobiczni krzykacze zniszczyli dobrą reputację naszego kraju.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) wyjaśnia: – Szczególne wyzwania 2016 roku, jak czynniki ekonomiczne, tematyka Brexitu czy recesja na ważnych rynkach, ale również problemy dotyczące bezpieczeństwa jak strach przed zamachami terrorystycznymi, będą nas nadal zajmować w roku 2017. Marka „turystyczne Niemcy” jest dobrze usytuowana. Z naszymi mocny mi stronami, którymi są atrakcje turystyczne, doskonała infrastruktura, orientacja na klienta i znakomity stosunek jakości do ceny, stajemy również w tym roku do międzynarodowego konkursu turystycznych kierunków.