Premier: w lutym protokoły sanitarne dla zamkniętych branż

Gastronomia

Rząd w lutym będzie chciał wdrażać protokoły sanitarne dot. funkcjonowania w pandemii branż, m.in. fitness i gastronomicznej – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że mają być one wypracowane w najbliższych 10 dniach.

Premier mówił, że jest kilka branż, które zgodnie z zaleceniami ekspertów, musiały być zamknięte, gdyż były źródłami zakażeń. Jak powiedział, chodzi o np. gastronomię, hotelarstwo czy turystykę.

Szef rządu, pytany podczas konferencji prasowej, kiedy zostaną odmrożone branże gastronomiczna i fitness, wskazał, że wolałby „żeby działały jak najszybciej, żeby były ponownie otwarte”.

– Dlatego będziemy starali się we współpracy z przedstawicielami tych branż w najbliższych 10 dniach wypracować protokoły sanitarne funkcjonowania w okolicznościach pandemicznych – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł, że to uzależnione od kilku czynników, z jednej strony liczby zakażeń, zgonów, ale także sytuacji u naszych sąsiadów i tempa szczepień.

– Myślę, będziemy chcieli te protokoły wdrażać w lutym w życie, ale trudno mi dzisiaj powiedzieć, od którego lutego – mówił.

źródło: PAP
foto: Unsplash