Premiera pierwszego oficjalnego portalu poświęconego Włochom

Premiera pierwszego oficjalnego portalu poświęconego Włochom

Słoneczna Italia od lat podbija serca Polaków. Kuchnia włoska, tuż po polskiej, to jedna z częściej wybieranych. Uwielbiamy pizzę, pasty, włoskie sery, wędliny i wina. Gdzie jednak znaleźć informacje na temat turystycznych destynacji, oryginalnych przysmaków i najlepszych włoskich restauracji? Jest takie miejsce w sieci, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje na temat Italii – to nowy portal kochamitalia.pl. stworzony przez Narodową Agencję Turystyki Włoskiej ENIT w języku polskim.

Kto lepiej zna się na kulturze włoskiej niż Włosi? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. I właśnie dlatego Agenzia Nazionale Turismo, czyli Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej wraz z włoskimi organizacjami, z Włoską Izbą Handlową włącznie, jako pierwsza w Polsce stworzyła stronę internetową dedykowaną w całości Italii.

– Ten portal jest dowodem na powrót Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej ENIT w wielkim stylu, zwłaszcza, że zaledwie od kilku miesięcy podjęliśmy na nowo promocję nad Wisłą – podkreśla Stefano Zedde, odpowiedzialny za promocję ENIT w Polsce. – Jestem przekonany, że będzie on doskonałym  instrumentem komunikacji nie tylko dotyczącym turystyki we Włoszech, ale będzie informował na bieżąco o działalności wszystkich instytucji włoskich w Polsce: Ambasady Republiki Włoskiej i konsulatów, Włoskiej Izby Handlowej, Włoskiego Instytutu Handlu Zagranicznego, Instytutu Kultury Włoskiej, czego przykładem jest chociażby kalendarium imprez zamieszczony na naszym portalu.

– Jesteśmy dumni, że wreszcie mamy pierwszą stronę internetową, na której każdy, kto kocha Italię, znajdzie sprawdzone i rzetelne informacje na temat Włoch. A jak najlepiej poznać kulturę kraju, jeśli nie poprzez odkrywanie regionów i kuchni regionalnej? Dlatego właśnie zapraszamy na stronę kochamitalia.pl wszystkich, którym nieobcy jest klimat la dolce vita – mówi Emiliano Castagna, wiceprezes Włoskiej Izby Handlowej.

Kochamitalia.pl – Twój internetowy przewodnik po Włoszech

Co znajdziemy na stronie Kochamitalia.pl? Oprócz pięknych zdjęć także mnóstwo merytorycznych informacji. Strona podzielona jest na tematyczne zakładki, które ułatwią nawigację. Oprócz apetycznych ciekawostek kulinarnych związanych z poszczególnymi regionami Włoch w zakładce Kulinaria, na stronie znajdziemy również:

  1. Odkryj Włochy – prezentacje historii i atrakcji turystycznych włoskich regionów.
  2. Video – materiały filmowe o produktach regionalnych i włoskiej kulturze.
  3. News – informacje o ciekawych wydarzeniach w Polsce związanych z Włochami.
  4. Tydzień Kuchni Włoskiej.

Ta ostatnia zakładka jest szczególną gratką dla wszystkich fanów kuchni włoskiej. W ciągu tygodnia od 19 do 25 listopada w kilku miastach w Polsce będzie można celebrować włoską kuchnię w wybranych restauracjach, biorących udział w Tygodniu Kuchni Włoskiej.

www.kochamitalia.pl

Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie