Raj dla miłośników zachodów słońca

Malta - zachód słońca

Wiosna i lato to najlepszy czas na odpoczynek na świeżym powietrzu i wieczorne oglądanie zachodów słońca. Szczególnie piękne zachody są na Malcie – każdy kto choć raz przyjechał na wyspę musi zobaczyć słońce znikające w morskiej tafli.

Oto najlepsze miejsca na podziwianie maltańskich zachodów.

Na plaży
Na Malcie jest wiele plaż, na których można podziwiać malownicze zachody słońca. Jedną z piękniejszych jest piaszczysta plaża Golden Bay, położona na zachodnim wybrzeżu głównej wyspy. Gdy słońce powoli znika za horyzontem, w morzu znikają również wszystkie zmartwienia.

Na klifach
Jeśli nie masz ochoty na relaks na piaszczystej plaży, możesz wybrać się na Klify Dingli, w południowo-zachodniej części głównej wyspy. Zachodzące słońce wspaniale oświetli malutką wyspę Filfla, o kilka kilometrów oddaloną od Klifów. W oddali będzie widać rybackie łodzie, które po całodziennych połowach, wracają do portu.

Na solankach
Koniecznie musisz wybrać się na Gozo, szczególnie w okolice Qbajjar Bay i basenów solankowych. Zachodzące słońce w otoczeniu żółtych skał i panwi solankowych wypełnionych wodą morską, wygląda wyjątkowo niesamowicie. Będziesz mógł się poczuć jak na innej planecie.

Na wysokości
Jeśli podobają Ci się krajobrazy na Gozo to koniecznie udaj się do Triq Iz Zewwieqa. Jest to miejscowość położona na południowym wybrzeżu wyspy, niedaleko Mġarr. Z miasteczka roztaczają się niesamowite widoki na dwie pozostałe wyspy – Maltę i Comino oraz na port skąpany w promieniach zachodzącego słońca.

Na łodzi
Przy dobrej i pewnej pogodzie możesz wypożyczyć łódkę i z niej oglądać ostatnie chwile dnia w promieniach zachodzącego słońca. Wynajęta łódka może być zwykła drewnianą łodzią albo dużą luksusową żaglówką – wszystko zależy od Twoich umiejętności.

Na kempingu
Jeśli jesteś miłośnikiem biwaków na łonie natury, zatrzymaj się na jednym z maltańskich kempingów. Doskonałym miejscem na rozbicie namiotu i podziwianie zachodzącego słońca jest Ahrax tal-Mellieha. Grillując w gronie przyjaciół, popijając maltańskie wino, na pewno spędzisz niezapomniany wieczór.