Rekordowy rok w izraelskiej turystyce

Kolejny rekord w turystyce padł w Izraelu. Miejscowe władze twierdzą, że liczba gości, którzy odwiedzili kraj, przekroczyła cztery miliony. To o pół miliona więcej niż rok wcześniej.

Izraelskie władze szacują, że dochody branży turystycznej przekroczą 24 miliardy szekli (ok. 24 miliardy zł). Powodem wzrastającej liczby gości mają być m.in. kampanie promocyjne, prowadzone w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Rosja, Polska, Brazylia czy Filipiny. Izraelskie firmy związane z turystyką otrzymywały w tym roku większe niż dotychczas granty z ministerstwa, czego efektem jest choćby cztery tysiące nowych pokoi hotelowych.

Według danych ministerstwa coraz więcej turystów decyduje się ponownie odwiedzić Izrael. Spośród tegorocznych gości, 40 procent to osoby, które były już wcześniej w Izraelu.

Od wielu lat pierwsze miejsce pod względem turystów przyjeżdżających do Izraela zajmują Stany Zjednoczone, a drugie Rosja. Wiąże się to przede wszystkim z grupami Żydów, przyjeżdżających do świętych dla judaizmu miejsc, a także z grupami prawosławnych chrześcijan. Polska jest w rankingu turystów odwiedzających Izrael na dziewiątym miejscu.

źródło: IAR

Zobacz także: Jerozolima pełna kontrastów


IT&CMA