Rosja łagodzi krajowe ograniczenia w turystyce

Moskwa

Rząd Rosji ogłosił, że 1 czerwca zacznie znosić krajowe ograniczenia w podróżowaniu. Wprowadził je wcześniej w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19.

– Bezpieczne i kontrolowane uruchomienie turystyki krajowej w pierwszej połowie lata jest dla nas priorytetem. Od 1 czerwca rosyjski rząd zacznie systematycznie i dokładnie łagodzić ograniczeni – powiedział wicepremier Rosji Dmitrij Czernyszenko. Rząd zebrał się specjalnie w sprawie perspektyw ponownego otwarcia branży turystycznej.

– W pierwszym etapie otworzymy uzdrowiska z licencją medyczną. Oprócz tego rząd pracuje nad zasadami ponownego otwarcia branży turystycznej: hoteli, kurortów, plaż, rejsów… – powiedział wicepremier. Określił, że rząd opublikuje zalecenia przed 1 czerwca. Przygotują je m.in. Federalna Agencja Turystyki.

– Pomoże to przemysłowi zrozumieć i wdrożyć te zasady. Firmy będą prowadzić działalność w nowej rzeczywistości. Muszą się do nich dostosować, żeby mogły zostać ponownie otwarte – powiedział urzędnik.

Na zakończenie wicepremier Czernyszenko ostrzegł, że istnieje  ryzyko kolejnej fali zakażenia koronawirusem w Rosji. „Wiemy, że istnieje ryzyko kolejnej fali. Tak mówią lekarze i specjaliści. Ryzyko to jest nadal wysokie.”

foto: Pixabay