Rosja otworzyła granice dla kibiców

Mudial w Rosji

Rosja otworzyła granice dla kibiców przyjeżdżających na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Wszyscy, którzy mają bilety na mecze i dokument FAN ID, mogą wjechać na teren Federacji bez wizy.

Wjazd do Rosji wiążę się z załatwieniem formalności wizowych, które kosztują ok. 500 zł. Jednak fanów piłki nożnej udających się na Mundial ominie ten nieprzyjemny obowiązek. Zgodnie z przepisami migracyjnymi, każdy kto posługuje się tzw. „paszportem kibica” (FAN ID), może wjechać do Rosji bez wizy. Jest to możliwe w terminie od 4 czerwca do 15 lipca, czyli do dnia ostatniego meczu. Natomiast opuścić teren Federacji trzeba najpóźniej do 25 lipca.

To nie wszystko – od 4 czerwca posiadacze odpowiednich dokumentów mogą również w ruchu bezwizowym podróżować przez Białoruś, tranzytem do Rosji, i przekraczać granicę białorusko-rosyjską.

Rosyjskie służby migracyjne przypominają, że zagraniczni goście mają 3 dni na zarejestrowanie swojego przybycia. Formalności należy dopełnić w rejonowych wydziałach migracyjnych MSW. Nie muszą się martwić o to ci, którzy będą mieszkać w hotelach, ponieważ za ich rejestrację odpowiadają pracownicy recepcji.

źródło: WP
foto: Shutterstock


IT&CMA