Rowerem i na biegówkach po Mierzei Kurońskiej

Mierzeja Kurońska

W ciągu półtora roku planowane jest zbudowanie ścieżki rowerowej na całej długości Parku Narodowego Mierzei Kurońskiej w obwodzie kaliningradzkim, powiedział dziennikarzom dyrektor instytucji Anatolij Kalina.

– 41 km ścieżki rowerowej po prawej stronie drogi, jej szerokość wyniesie trzy metry. Zimą może być wykorzystywany jako trasa narciarska. Tego właśnie potrzebuje Mierzeja Kurońska, by ludzie mogli zostawić samochody w Zielenogradsku i dalej jeździć na rowerach – powiedziała Kalina. Projekt przeszedł już przegląd środowiskowy, a budowę można rozpocząć w 2020 r.

Zgodnie z dekretem rządu Federacji Rosyjskiej z dnia 15 maja 2019 r. Nr 595 obywatele wielu państw (w tym Polski) mogą zarejestrować się na specjalistycznej stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji http://electronic-visa.kdmid.ru/ by uzyskać jednorazową wizę turystyczną w formie dokumentu elektronicznego (wizy elektroniczne) na wizytę w obwodzie kaliningradzkim. Wiza elektroniczna wydawana jest bezpłatnie na okres 30 dni od daty wydania oraz z dozwolonym pobytem w Federacji Rosyjskiej do ośmiu dni od daty wejście.

(OC)