Runęła skalna ściana na Zakynthos

Zakynthos

Trzech turystów zostało rannych w czwartek po osunięciu się skał na znanej na całym świecie plaży Navagio (Zatoka Wraku) na greckiej wyspie Zakynthos.

Trzy osoby, których narodowość nie jest jeszcze znana, trafiły do Głównego Szpitala na Zakynthos, podczas gdy ekipa ratownicza miejscowej straży pożarnej przeszukuje skalne rumowisko w poszukiwaniu możliwych innych ofiar.

Jak twierdzą właściciele prywatnych łodzi z okolicy, podczas osunięcia się skał w pobliżu słynnej plaży znajdowały się trzy łodzie. Na plaży było wielu turystów z dziećmi, którzy zostali ewakuowani łodziami.

– Usłyszeliśmy odgłos i niewielki kawałek skały spadł, potem drugi, a w końcu trzeci duży fragment wpadł do morza, wywołując fale, które przewróciły łodzie – relacjonował wypadek jeden ze świadków.

Plaża Navagio, inaczej Zatoka Wraku, została nazwana na pamiątkę statku rybackiego „Panagiotis”, który zatonął w pobliżu w 1983 roku i obecnie spoczywa na brzegu. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Zakynthos i Grecji, pojawiająca się często w folderach reklamowych i w wielu rankingach najpiękniejszych plaż świata.

źródło: Greek Reporter
foto: Shutterstock


IT&CMA