Ryszard Szuster

Ryszard Szuster

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

Ryszard Szuster urodził się 12 lipca 1957 roku w Katowicach. Wieloletni działacz sportowy, dziennikarz, menadżer sportu, ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studium dziennikarskie. W latach 80. dziennikarz katowickiego Sportu, w latach 90. menadżer piłkarski, odkrywca talentu i menedżer Emmanuela Olisadebe. Uprawiał zawodniczo szermierkę (floret). Od 3 lutego 2007 do 10 września 2008 roku prezes Górnika Zabrze S.A. Wykładowca z dziedziny zarządzania instytucjami sportowymi na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Wykładowca z dziedziny retoryki i erystyki dziennikarskiej w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Od czerwca 2013 do maja 2015 roku prezes zarządu firmy CS Media Sport, Sp. z o.o.

Prowadzi z żoną Grażyną szeroką działalność charytatywną polegającą na pomocy bezdomnym i porzuconym zwierzętom,wspomaga lokalne schroniska dla zwierząt. Członkami rodziny są: pies Azor oraz koty Barnaba, Bella, Frodo i Łapka.

Zainteresowania: literatura, ekonomia, gospodarka i motoryzacja. Gra w tenisa i jeździ na rowerze. Biegle mówi po angielsku i rosyjsku.

26 listopada 2015 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

foto: MSiT