Wszystkie drogi znów poprowadzą do Rzymu

Rzym

Po walce z koronawirusem, burmistrz Rzymu Virginia Raggi zaprasza latem turystów. „Przyjedźcie, miasto jest bezpieczne” – zapewniła. Na turystów czekają właściciele hoteli, barów, restauracji, sklepów, taksówkarze, przewodnicy. W sumie są to tysiące ludzi pracujący w branży usług.

Mijają ponad dwa miesiące od zamknięcia granic regionów i Włoch. Ich ponowne otwarcie nastąpi 3 czerwca. W pierwszym apelu od początku epidemii burmistrz podkreśliła, że Wieczne Miasto czeka na gości „z otwartymi ramionami”. Raggi oświadczyła, że dane na temat przebiegu epidemii są w przypadku Rzymu „pocieszające”.

Władze miasta podejmują starania, by doprowadzić do ożywienia pogrążonego w kryzysie biznesu. Jednocześnie chcą wystosować jasny sygnał, by wesprzeć sektor turystyczny. Ma on przekonać do przyjazdu zarówno Włochów, jak i cudzoziemców. Od 3 czerwca do Włoch będą mogli przyjeżdżać obywatele państw europejskich bez obowiązku poddania się kwarantannie.

Burmistrz została zapytana w wywiadzie radiowym, jak można przezwyciężyć trwający od lutego kryzys w turystyce. Odpowiedziała: „wyjdziemy z kryzysu, prezentując wizerunek bezpiecznego miasta, w którym otwierane są bary i restauracje. Dlatego taki obraz musimy przekazać zagranicy. Turyści muszą czuć się zachęceni do przyjazdu”.- dodała.

W historycznym centrum stolicy Włoch zamkniętych jest część sklepów i lokali gastronomicznych. To te, których klientami są w większości turyści. Nie zostały otwarte, ponieważ koszty wznowienia działalności i dostosowania do wymogów sanitarnych przewyższą spodziewane wpływy.  Bedą one większe, podsumowują przedsiębiorcy,  kiedy Wieczne Miasto znów zaroi się od turystów.

źródło: onet / PAP
foto: Pixabay