Sektor prywatnych odrzutowców rozwija skrzydła

Jak wynika ze sprawozdania GlobalData seketor prywatnych odrzutowców odnotowuje szybsze ożywienie niż lotnictwo komercyjne. Wynika to z tego, że zamożni pasażerowie preferują prywatne loty w celu zminimalizowania ryzyka zarażenia.

Przykładem jest firma Jet It, która ostatnio doświadczyła gwałtownego wzrostu popytu na prywatne podróże. Pozwoliło to właścicielowi Glennowi Gonzalesowi rozwinąć prywatną firmę czarterową Jet Club. Gonzales stwierdził, że jego firma odnotowała 300-procentowy wzrost w II i III kwartale.

GlobalData prognozuje, że w 2020 roku liczba międzynarodowych podróży biznesowych spadnie o 40 procent w stosunku do roku poprzedniego. Drastyczny spadek prawdopodobnie potrwa jeszcze przez dłuższy czas, zanim uda się odzyskać poziom sprzed pandemii.

W tym kontekście to właśnie osoby podróżujące w celach rekreacyjnych pomogły prywatnym firmom odrzutowym się rozwinąć.

„Prywatność, bezpieczeństwo i elastyczność muszą być główną cechą prywatnych podróży, które są sprzedawane osobom należącym do wyższych klas społeczno-ekonomicznych, które czuję się niepewnie w obecnej sytuacji.” – podsumowuje analityk GlobalData.

źródło: ttgasia

foto: pixabay

 


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!