Shanghai Airlines uruchomiły bezpośrednie loty do Budapesztu

Shanghai Airlines uruchomiły bezpośrednie loty do Budapesztu

Linie lotnicze Shanghai Airlines uruchomiły bezpośrednie połączenie na trasie Budapeszt – Shanghaj. Loty wykonywane są 285-miejscowym samolotem B787-9 Dreamliner. Połączenie będzie oferowane trzy razy w tygodniu przez linię lotniczą Shanghai Airlines, będącą w własnością grupy China Eastern Airlines.

Dreamliner linii Shanghai Airlines posiada cztery klasy: oprócz 4 miejsc w klasie Premium Business oferuje 26 miejsc w klasie biznes (gdzie każdy pasażer korzysta z fotela, który można rozłożyć poziomo ), 28 miejsc w klasie Premium Economy i 227 miejsc w klasie ekonomicznej.

– To duży krok naprzód i ogromny sukces, że możliwe było uruchomienie bezpośredniego lotu Szanghaj-Budapeszt. Pracowaliśmy nad tym razem z naszymi chińskimi partnerami i węgierskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Handlu. Świętowanie nowego połączenia to dla nas wspaniała okazja, by podziękować zarówno naszym chińskim partnerom, jak i węgierskim dyplomatom – powiedział Jost Lammers, dyrektor generalny lotniska w Budapeszcie.

źródło: Budapest Airport