Sharm El-Sheikh ogrodzone murem

Sharm El-Sheikh

Władze Egiptu podjęły dodatkowe środki w celu ochrony turystów przybywających do kraju. W wyniku tego popularny kurort Sharm El-Sheikh został otoczony murem z drutem kolczastym.

Długość betonowego ogrodzenia wynosi 36 km. Mur oddziela sam ośrodek od otaczającej go pustyni. Każdy wjeżdżający do miasta będzie musiał przejść przez jeden z czterech punktów kontrolnych, wyposażonych w kamery i skanery. Wszystko to ma na celu ochronę turystów przed Beduinami i terrorystami.

Dzięki dodatkowym środkom bezpieczeństwa władze Egiptu zamierzają ożywić turystykę. Przepływ turystów zmniejszył się od czasu zamachów bombowych w Sharm El-Sheikh w 2005 r. Dodatkowo rewolucja w 2011 r., a także eksplozja rosyjskiego samolotu w 2015 r. negatywnie wpłynęły na całą branżę turystyczną.

Sharm El-Sheikh to miasto i kurort w Egipcie, w południowej części półwyspu Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego w tzw. Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego. Na tym obszarze koncentrują się ruchy rebeliantów i islamistycznych bojowników.

foto: TASS