Sieć hosteli a&o powołuje specjalistów ds. dystansu społecznego

a&o Warszawa Wola

Sieć hosteli a&o powołuje „specjalistów ds. dystansu społecznego” we wszystkich swoich obiektach na terenie Europy. Goście a&o mogą liczyć na doświadczenie i wiedzę lokalnych specjalistów. Przygotowali listę bezpiecznych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w 23 miastach europejskich, w których obecna jest sieć.

Specjaliści w każdym z hosteli

a&o, największa w Europie prywatna marka hosteli, wdrożyła nową inicjatywę – w każdym ze swoich 23 hosteli w Europie powołała „specjalistów ds. dystansu społecznego”. Wszystko po to, by goście czuli się pewnie podczas odkrywania nowej okolicy i wiedzieli, gdzie się udać, aby uniknąć tłumów. Specjaliści wytypowali listę najlepszych miejsc w swoich miastach, które pozwalają na zachowanie dystansu społecznego.

Specjalistów ds. dystansu społecznego można znaleźć na recepcji każdego z hosteli. Są do dyspozycji gości a&o tuż po przyjeździe oraz podczas całego pobytu. Na bieżąco aktualizują informacje dotyczące ponownego otwarcia placówek kulturalnych, restauracji i innych interesujących obiektów.

Liczne środki bezpieczeństwa

„Sekretne” ścieżki, ogrody, miejsca piknikowe, koncerty na wolnym powietrzu
Lista „tajnych”, bezpiecznych miejsc obejmuje wiele atrakcji i obiektów. Są na niej trasy spacerowe prowadzące z dala od tętniących życiem centrów miast.  Na przykład przez ogrody botaniczne w Kolonii. Jak również mniej znane trasy rowerowe, zaciszne miejsca piknikowe, a także najlepsze miejsca do podziwiania zachodów słońca.

Dla miłośników kultury specjaliści wybrali w każdym z miast najważniejsze zabytki i najlepsze muzea, których zwiedzanie umożliwia zachowanie bezpiecznego dystansu. Na przykład Forum Historii Współczesnej w Lipsku. Specjaliści podpowiedzą także gościom a&o w jakich godzinach najlepiej zwiedzać obiekty tak, by uniknąć tłumów. Podzielą się także wiedzą o najlepszych „ukrytych” kawiarniach. Takich jak chociażby Mary’sCoffee Club w Monachium. Zarekomendują restauracje, puby, miejsca gdzie odbywają się kameralne koncerty czy imprezy taneczne, pozwalające na zachowanie dystansu społecznego.

Wpływ na pozytywne doświadczenia gości

Phillip Winter, prezes i założyciel a&o, komentuje:  – Chcieliśmy ruszyć z inicjatywą, która wpłynęłaby pozytywnie na doświadczenia naszych gości. Taką, która pozwoliłaby naszym pracownikom na dzielenie się bezcennymi radami i wskazówkami w każdym z miast. Podróżni nie mieliby do nich dostępu, gdyby zatrzymali się w innym obiekcie. To zrozumiałe, że zwiedzanie miasta po długich miesiącach izolacji może wydawać się przytłaczające. Dlatego właśnie wyznaczyliśmy specjalistów. Dodatkowo zaproponują miejsca, gdzie można się bezpiecznie przemieszczać, poza utartymi szlakami.

Lista „tajnych miejsc”

W hostelach a&o  przestrzega się zasad higieny i zasad zachowanie dystansu społecznego. Są m.in: osłony z pleksiglasu oddzielające gości od personelu hostelu. Są stanowiska do dezynfekcji rąk rozmieszczone we wszystkich kluczowych obszarach. Działają  bezdotykowe krany. 1,5 m wynosi  odległość między stolikami w restauracji. Nie ma wspólnych łazienek. Wszyscy pracownicy hostelu wyposażeni są w maseczki ochronne. Ponadto, w każdym z hosteli do dyspozycji gości jest specjalista ds. higieny. Czuwa nad kwestiami dotyczącymi ochrony zdrowia i higieny.

a&o w Europie

Grupa a&o obecnie prowadzi 39 obiektów w 23 miastach i 8 krajach europejskich. W pierwszej połowie 2020 r. planowane są otwarcia nowych obiektów w Kopenhadze i Budapeszcie.

Austria – Graz, Salzburg, Wiedeń | Czechy – Praga | Dania – Kopenhaga | Niemcy – Aachen, Berlin, Brema, Kolonia, Dortmund Drezno, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Lipsk, Monachium, Norymberga, Stuttgart, Weimar | Węgry – Budapeszt | Włochy – Wenecja | Polska – Warszawa | Holandia – Amsterdam


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!