Sintra tuk tukiem, czyli jeden dzień w Portugalii

Sintra

Sintra jedna z pereł Portugalii i idealny kierunek na jednodniową wycieczkę podczas pobytu w Lizbonie. No może dwudniową bo Sintra może wciągnąć i zechcecie zostać tam dłużej. Sintra dawniej była w rękach Maurów, którzy przez osiem wieków mieszkali na znacznym obszarze Półwyspu Iberyjskiego a ich wpływ w kulturze i architekturze jest widoczny do dziś.

Sintra

Jak dojechać z Lizbony?

Do Sintry najłatwiej dojechać pociągiem ze stacji Rossio w Centrum Lizbony. Pociągi jeżdżą bardzo często, co 20-30 minut. Bilet w maju 2019 kosztował 2,25 euro w jedną stronę dla osoby dorosłej. Dziecko 1,15 euro. Dojazd do Sintry trwa około 40 minut. Wysiada się na stacji końcowej z napisem Sintra. To ciekawe bo z Lizbony do Sintry jechaliśmy przed sezonem. Ale pociąg był dosłownie przeładowany i całą trasę spędziliśmy na stojąco.

Sintra

Sintra – jak ją zwiedzać?

Do Sintry dojechaliśmy w bardzo wietrzny i chłodny dzień. Niestety nie przygotowaliśmy się na to. Dlatego po wyjściu z dworca podjęliśmy decyzję, że Sintrę poznamy z pokładu trójkołowca czyli tuk-tuka. Opcja o tyle dobra, że Sintra jest położona na dość dużym obszarze ze sporymi różnicami wysokości. Kierowca tuk tuka jest jednocześnie przewodnikiem. Zatrzymujemy się w wybranych miejscach więc jest czas na wysłuchanie opowieści i zrobienie zdjęć.

Sintra

Na pewno w ten sposób zobaczycie Quinta de Regaleira, którego właściciel był Monteiro Milioner, który majątek zrobił podczas kolonizacji Brazylii a w Sintrze zbudował okazały pałac.

Więcej: Sintra tuk tukiem. Co warto zobaczyć w jeden dzień

Dorota i Jarek Kowalscy
Szalone Walizki

Szalone Walizki


ITB Berlin 2020