Sopot wśród najlepszych plaż miejskich na świecie

Plaża w Sopocie

Portal Flightnetwork przygotował zestawienie 50 najlepszych plaż miejskich na świecie. W zestawieniu uwzględniona została plaża w Sopocie, która zajęła 48. miejsce.

Niedawno pisaliśmy o rankingu 50 najlepszych plaż na świecie, który powstał na portalu Flightnetwork we współpracy z ekspertami z branży turystycznej. Żadna polska plaża w zestawieniu się nie pojawiła, ale okazuje się, że jedna z naszych rodzimych plaż została doceniona w innym rankingu.

Ten sam portal stworzył również listę 50 najlepszych plaż miejskich z całego świata. Poproszeni o opinię dziennikarze podróżniczy, blogerzy, agencje turystyczne i redaktorzy wyróżnili m.in. plażę w Sopocie. Zajęła ona w tym rankingu 48. miejsce.

Co spodobało się twórcom zestawienia nad polskim morzem? Atmosfera wybrzeża, które usiane jest restauracjami, kawiarniami i innymi punktami gastronomicznymi, dzięki którym „można zanurzyć się w kulturze polskiego wybrzeża”.

Sopocka plaża została też uznana za idealną do kąpieli ze względu na małe fale, zaś jej piasek autorzy rankingu określili jako „miękki i czysty”. Podkreślili, że woda w Bałtyku najcieplejsza jest latem i wczesną jesienią i to wtedy przyjeżdża tam najwięcej osób.

W opisie polskiej plaży znalazły się też wskazówki dla cudzoziemców, jak dotrzeć na miejsce. Według twórców listy najwygodniejszą opcją jest lot do Warszawy, następnie podróż pociągiem do Sopotu.

W ocenie ogólnej nadbałtycka plaża otrzymała 10 punktów na 10 za atmosferę, osiem za dostępność, zaś siedem za jakość piasku i wody.

Z całym rankingiem możecie zapoznać się na stronie Flightnetwork.

źródło: gazeta.pl
foto: Flightnetwork


IT&CMA