Sri Lanka – poznaj herbaciany raj na ziemi

Sri Lanka – poznaj herbaciany raj na ziemi

Zacznijmy od tego, że fanami herbaty nie jesteśmy ale… Na Sri Lance bardzo trudno jest znaleźć miejsca gdzie można wypić dobrą kawę. Bo Sri Lanka podobnie jak Indie to królestwo herbaty.

Naprawdę niezwykłej herbaty, smacznej i bardzo aromatycznej. I to takiej, która przekonała nawet nas – ortodoksyjnych miłośników kawy. Dlatego musieliśmy pojechać do miejsca, gdzie znajdują się plantacje herbaty – plantacje Liptons Seat.

Ale dobra herbata, którą można na Ceylonie znaleźć wszędzie to jedno a piękne pola herbaciane to drugie. Jadąc z Parków Narodowych do Haputale już widzieliśmy pierwsze, naprawdę urocze pola herbaciane. Ale widzieliśmy już wcześniej wiele zachwycających zdjęć z miejsca, do którego zmierzaliśmy czyli ze słynnej plantacji Lipton’s Seat założonej przez Sir Thomasa Liptona. Najlepiej ruszyć tam dość wcześnie rano z Haputale.

Sri Lanka – poznaj herbaciany raj na ziemi

Plantacje Lipton’s Seat są naprawdę niezwykle położone. Wysoko w górach na zboczach wzgórz ciągną się równe rzędy, intensywnie zielonych krzaczków herbaty. Co do widoku z góry na plantację to opinie są różne. Nam podobał się bardzo górzysta panorama z przewalającymi się chmury w górze i miejscami mgłą ścielącą się daleko w dolinach.

Sam proces zbierania herbaty jest równie ciekawy o czym dowiecie się z vloga. Najlepsza herbata powstaje z trzech ostatnich listków krzaku, właśnie tych najbardziej zielonych.

Dorota i Jarek Kowalscy
Szalone Walizki

Szalone Walizki