Startuje Ekstremalny Narodowy

Kolejka tyrolska na Stadionie Narodowym

Pół kilometra lin, prędkość przekraczająca 60 km/h, przejazd około 50 metrów nad ziemią – to najnowsza atrakcja Stadionu Narodowego, przygotowana dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

18 lipca 2014 roku wystartował projekt „Ekstremalnie Narodowy”, czyli pierwsza kolej tyrolska, realizowana przez Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże, pod dachem Stadionu Narodowego w Warszawie.

Pierwszą z aktywności realizowanych pod hasłem „Ekstremalny Narodowy” jest tzw. kolej tyrolska, czyli zjazd po skośnej linie, który jest jedną z najciekawszych atrakcji popularnych parków linowych i wielu imprez integracyjnych. Najbardziej efektowne zjazdy to te najdłuższe i najszybsze, a do tego wymagana jest odpowiednio duża różnica poziomów startu i lądowania.

Gabaryty Narodowego pozwalają rozpiąć „tyrolkę” po przekątnej całego boiska – od najwyższego punktu trybun aż po wewnętrzną promenadę areny. To plasuje stadionową kolej w czołówce najdłuższych tyrolek w kraju. Ponadto zastosowanie opatentowanej specjalnie na potrzeby Narodowego, innowacyjnej technologii równoległych lin zjazdowych o automatycznie wyrównującym się napięciu, pozwala osiągnąć znaczny wzrost prędkości zjazdu.

– Od kilkunastu lat jesteśmy związani z techniką wysokościową. Alpinizm to nasza pasja i praca. Od 2005 roku prowadzimy w Warszawie jedyny w swoim rodzaju obiekt sportowy 2Wieże, propagujący dyscypliny wysokościowe, a liczba zadowolonych klientów liczona jest w dziesiątkach tysięcy – mówi Łukasz Bieleń, prezes Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże. – Przy tworzeniu projektu, przyświecała nam idea trzy razy naj: najdłuższa, najszybsza, najbezpieczniejsza – dodaje.

– „Ekstremalny Narodowy” to alternatywny sposób na odkrywanie wyjątkowego pod każdym względem Stadionu Narodowego. Jesteśmy przekonani, że będzie to bardzo ciekawe uzupełnienie naszej oferty i odpowiedź na oczekiwania tych, którzy wizytę na Narodowym chcą połączyć z wyjątkową i niezapomnianą przygodą – powiedział Mikołaj Piotrowski, rzecznik prasowy spółki PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego.

– Zapraszamy wszystkich. Rodziny z dziećmi, wycieczki, grupy przyjaciół i tych, którzy chcą obejrzeć Stadion z lotu ptaka. Rozważamy rozwój projektu w przyszłości i włączenie kolejnych ekstremalnych atrakcji – dodaje Piotrowski.

Sprzedaż biletów rusza 18 lipca 2014 roku. Koszt zjazdu z instruktażem to 39 złotych a bilet ulgowy to 29 złotych. Dla grup przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową. W ofercie jest również specjalny zjazd dla dwóch osób – bilet tandemowy. Zakupu biletów można dokonać przez stronę www.stadionnarodowy.org.pl lub w kasach Stadionu Narodowego.

Źródło: Stadion Narodowy


ITB Berlin 2020