Stoki w Beskidach czynne od 1 lutego?

Szczyrk

Prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej Karolina Wantulok zapowiedziała, że stoki w Wiśle zostaną otwarte 1 lutego. Wówczas planują otwarcie także niektóre punkty gastronomiczne czy noclegowe.

W związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami mającymi przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa od 28 grudnia ubiegłego roku stacje narciarskie są zamknięte. Mogą z nich korzystać jedynie osoby z licencją PZN. Natomiast z kolejki wyciągi są czynne wyłącznie w celach transportowych.

Początkowe powyższe ograniczenia miały potrwać do 17 stycznia 2021 r., jednak zostały przedłużone do końca bieżącego miesiąca.

Beskidzcy przedsiębiorcy są już na skraju wytrzymałości i mają zamiar otworzyć swoje biznesy, zgodnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, o czym mówiono 11 stycznia podczas konferencji w Wiśle. Otwarcie panują 1 lutego.

– W tym sezonie nie mówimy o zyskach, bo ten sezon jest dla nas stracony. Mówimy o kwestii przetrwania dla rodzin, ich dzieci, przyjaciół, których zatrudniamy i dla całego małego i dużego biznesu, jaki w Wiśle funkcjonuje – tłumaczy Prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej, Karolina Wantulok.

Prezes podkreśla, że wiele rodzin w Wiśle znalazło się w trudnej sytuacji ze względu na wprowadzone ograniczenia związane z pandemią. Jak twierdzi, pomoc ze strony rządu nie dociera do wszystkich potrzebujących, a w niektórych przypadkach okazuje się po prostu niewystarczająca.

– Apelujemy do rządu o umożliwienie nam pracy w sposób bezpieczny dla naszych gości i pracowników. Poza wprowadzonymi już przecież przez rząd protokołami sanitarnymi, zasadami działania w reżimie sanitarnym, jesteśmy gotowi na wprowadzenie kolejnych rozwiązań, które przyczynią się do walki z wirusem – mówi Wantulok.

źródło: PAP
foto: Shutterstock