Sułtanat Brunei promuje i zaprasza

Brunei

ASEAN Tourism Forum 2020 dało Brunei bardzo oczekiwaną okazję do zaprezentowania swojej oferty, a także zmian, które zaszły w ciągu dekady, kiedy to kraj również był gospodarzem ATF.

Salinah Salleh, pełniąca obowiązki dyrektora Departamentu Rozwoju Turystyki w Ministerstwie Zasobów Podstawowych i Turystyki, powiedziała: – ATF oferuje Brunei możliwość podniesienia swojej pozycji w regionalnej współpracy turystycznej oraz promowania kraju i jego mieszkańców wśród zagranicznych gości. Sułtanat jest stosunkowo mało znany turystom, nawet Azjatom.
ATF zaoferuje Brunei okazję do podniesienia świadomości tego kraju wśród międzynarodowych gości.

W ciągu ostatnich dwóch lat Departament Rozwoju Turystyki stworzył różne pakiety turystyczne, od rejsów po rzece w Tutong i wypraw przygodowych w Temburong, po szlaki turystyczne w Bandar Seri Begawan i wycieczki kulturalne w Belait.

– Organizatorzy wycieczek będą nadal opracowywać nowe pakiety, aby przyciągnąć więcej turystów do kraju – dodała Salleh.

W szczególności nurkowanie zyskuje na popularności wśród podróżników zainteresowanych podwodnymi lokalizacjami wraków i wodami tropikalnymi. Operatorzy nurkowania również mocno promują i tworzą partnerstwa z agentami z Wielkiej Brytanii, Europy i Azji, takimi jak Japonia, Tajwan, Korea Południowa i Chiny.

Departament Rozwoju Turystyki niedawno powołał także lokalną agencję marketingową w celu usprawnienia działań marketingu cyfrowego.

(MMP)
foto: Pixabay