Tajlandia od lipca otwiera dla turystów kolejne wyspy

Plaża w Phuket w Tajlandii

Fot. Pexels

Od 15 lipca popularne wyspy turystyczne Tajlandii – Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao – staną się ponownie dostępne dla międzynarodowych turystów. 

Taka decyzję zaakceptował tajlandzki rząd.

Oczekuje się, że ten ruch przyczyni się do ożywienia tajlandzkiej branży turystycznej, podobnie jak decyzja o ponownym otwarciu Phuket dla turystów od 1 lipca. Więcej na ten temat czytaj tutaj>>

Rzecznik rządu Anucha Burapachaisri powiedział, że Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao w prowincji Surat Thani są uwielbiane za plaże, restauracje i imprezy przy pełni księżyca.

Czytaj także: Jedna noc, jeden dolar. Tak Tajlandia przyciąga turystów>>

Ponadto, ninister transportu Saksayam Chidchob przedstawił raport stanu tajskiego lotnictwa, w odpowiedzi na zobowiązanie premiera Prayuta Chan-o-cha w zeszłym tygodniu do ponownego otwarcia kraju w ciągu najbliższych 120 dni>>

Tajskie Ministerstwo Transportu zwróciło się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego Tajlandii o przydzielenie lotów na Phuket. Początkowo planowano około 134 lotów dziennie na lato, a około 320 na zimę.

Jeśli wznowienie lotów zakończy się pomyślnie, liczba lotów międzynarodowych do Tajlandii ma wzrosnąć do 13 354 tys. w lipcu – z 5 698 tys. lotów w maju 2021 r. Oczekuje się, że liczba pasażerów wzrośnie z 79 226 tys. w maju 2021 r. do 146 448 tys. w lipcu. Tym samym przyjazdy turystów w lipcu 2021 r. wzrosną 10-krotnie w porównaniu z poprzednim rokiem.

Aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańcom i innym podróżnikom, osoby z krajów o niskim i średnim stopniu ryzyka będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę po wjeździe do Tajlandii, podczas gdy osoby z innych krajów muszą odbyć 21-dniową kwarantannę w wyznaczonym miejscu. Rząd rozważa definicję krajów niskiego, średniego i wysokiego ryzyka.


ASEAN Tourism Forum