Tajlandia otwiera Phuket dla zaszczepionych turystów od 1 lipca

Plaża w Phuket w Tajlandii

Fot. Pexels

Hotele i inne obiekty turystyczne zostały przygotowane na ponowne przyjęcie turystów, a do 29 czerwca około 80 proc. mieszkańców Phuket będzie już zaszczepione przeciwko COVID-19.

Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) ogłosił, że kraj jest gotowe do rozpoczęcia kampanii Phuket Sandbox i ponownego otwarcia wyspy dla zaszczepionych turystów zagranicznych od 1 lipca.

Hotele i inne miejsca związane z turystyką w całej prowincji zostały przygotowane na kampanię ponownego otwarcia, podczas gdy do 80 proc. mieszkańców Phuket, w tym osoby zatrudnione w branży hotelarskiej i turystycznej, zostanie do środy zaszczepione przeciwko COVID-19.

Czytaj także: Tajlandia od lipca otwiera dla turystów kolejne wyspy>>

TAT szacuje, że już w czwartek na Phuket przyjedzie około 400 do 500 zagranicznych turystów, a o wiele więcej zjawi się w późniejszych terminach.

W ramach programu Phuket Sandbox zagraniczni turyści będą mogli swobodnie wjeżdżać i poruszać się po wyspie, pod warunkiem, że zostaną w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi i uzyskają negatywny wynik testu. Po spędzeniu na wyspie 14 nocy mogą podróżować do pozostałych części Tajlandii.


ASEAN Tourism Forum