Tajlandia: pierwsi turyści przylecą z Chin

Tajlandia powoli otwiera się na swoich pierwszych zagranicznych gości. Na początku października przylatuje pierwszy samolot z Chin – oznacza to stopniowe ożywienie sektora turystycznego. Na pokładzie samolotu będzie około 120 turystów z Guangzhou, którzy polecą bezpośrednio na wyspę Phuket.

Tajlandia utrzymuje wskaźnik infekcji na niskim poziomie. Jednak prognozuje się, że od kwietnia gospodarka kraju w wyniku pandemii zmniejszy się o 8,5%. Rzeczniczka rządu Traislee Traisoranakul informuje, że Tajlandia spodziewa się 1200 turystów w pierwszym miesiącu. Jednak pozwolenie na wjazd uzyskają jedynie osoby z krajów o niskim przyroście zarażeń.

Rząd przewiduje w tym roku tylko 6,7 mln gości z zagranicy. Jest to niewielka liczba porównując do zeszłego roku, gdy do Tajlandii przyleciało aż 39,8 mln zagranicznych gości. Ponadto ich wydatki stanowiły około 11,4% PKB, co daje 1,93 biliona bahtów.

Turyści przed przyjazdem będą potrzebowali ubezpieczenia zdrowotnego i negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa na 72 godziny przed podróżą. Ponadto podróżni muszą przejść 14 dniową kwarantannę.

źródło: thestar

foto: unsplash