Tajlandia wita pierwszych turystów

Tajlandia może wprowadzić w życie siedmiodniową kwarantannę dla turystów z początkiem listopada. Wszystko jednak zależy od przyrostu nowych infekcji w październiku.

W przyszłym tygodniu rząd ogłosi więcej szczegółów dotyczących specjalnej wizy turystycznej (STV). Pozwoli ona na wjazd do kraju turystom, którzy przylatują z zamiarem dłuższego pobytu.

Pierwszych od sześciu miesięcy międzynarodowych turystów można oczekiwać już 1 października.

Jeśli dwie pierwsze grupy 300 podróżujących zakończy 14-dniową kwarantannę bez potwierdzonego przypadku zarażania koronawirusem, to ministerstwo pozwoli na większą liczbę turystów oraz skróci czasu kwarantanny.

Władze przyznają oczywiście, że 300 turystów tygodniowo nie wystarczy, aby pomóc operatorom turystycznym. Jednak należy podjąć wszelkie środki ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Ministerstwo Zdrowia planuje zwiększenie liczby personelu medycznego. Ma to pomóc w usprawnieniu procesu wykonywania testów na lotnisku.

Szacuje się, że gdy turystyka globalna powróci do normy, liczba przyjazdów do Tajlandii wyniesie 60 milionów. Turystyka w  tym kraju do 2023 roku ma stanowić 25% PKB.

źródło: bangkokpost

foto: unsplash

 


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!