Tajlandia żegna legendę imperium hotelarskiego

Thanpuying Chanut Piyaoui, pionierka branży hotelarskiej w Tajlandii i założycielka Dusit International, zmarła w poniedziałek w wieku 99 lat.

Thanpuying Chanut stworzyła i kierowała imperium hotelarskim Dusit. Dzięki temu stała się jedną z ikon branży hotelarskiej  na świecie. Kultowy hotel Dusit Thani Bangkok został otwarty 27 lutego 1970 r. Był wówczas największym pięciogwiazdkowym hotelem w stolicy. Rozwinął się szybko dzięki nowej fali rozwoju tajskiej turystyki.

Thanpuying Chanut była także honorową przewodniczącą Dusit International. W lutym 2018 r. otrzymała prestiżową nagrodę SHTM Lifetime Achievement Award. Nagroda honoruje wybitne postacie, które znacząco przyczyniły się do rozwoju hotelarstwa i turystyki w Hongkongu, regionie i na całym świecie. Thanpuying Chanut otrzymała również honorowe stopnie naukowe. Nadały je Johnson and Wales University, Mahidol University i Sripatum University.

Pod kierownictwem Thanpuying Chanut, Dusit Thani uruchomiła także Dusit Thani College. Instytut specjalizuje się w nauczaniu zarządzania hotelami od 1993 roku.

Grupa hoteli Dusit Thani rozwijała się na arenie międzynarodowej. Otwierała obiekty pod zarządem Dusit Thani Hotels & Resorts na Filipinach, na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Chinach, Stanach Zjednoczonych i na Malediwach.

foto: HotelIntel.co