Tanzania z otwartymi ramionami czeka na turystów

Tanzania

Cieszcie się normalnymi wakacjami – taką wiadomość przekazał światu prezydent Tanzanii John Magufuli i szef Tanzańskiej Organizacji Turystycznej.

W Tanzanii zanotowano gwałtowny spadek zachorowań na COVID-19. Z tego powodu prezydent John Magufuli powiedział w niedzielę, że chce zachęcić zagranicznych turystów oraz biznesmenów do przylotu do Tanzanii. Zaprasza  na normalne wakacje i na wyjazdy służbowe.

Prezydent zaznaczył, że turyści będą mogli wjeżdżać do Tanzanii bez ograniczeń. „Poleciłem Ministerstwu Turystyki żeby negocjowało z liniami lotniczymi uruchomienie połączeń do Tanzanii” – powiedział Magufuli. Prezydent dodał, że żaden obcokrajowiec nie zostanie poddany 14-dniowej kwarantannie po przekroczeniu granicy Tanzanii. Jednak   turyści planujący wizytę w tym kraju będą musieli stosować środki ochronne przeciwko rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Środki zapobiegawcze obecnie stosowane w Tanzanii to noszenie maski, obowiązkowa dezynfekcja rąk i przynajmniej metrowy dystans w miejscach publicznych.

Foto: Pixabay