Tarnowskie Centrum Informacji przyjazne maluchom

Miejsce przyjazne maluchom

W Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom” w 10 jubileuszowej edycji akcji. Wśród 49 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji. Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.

Dla najmłodszych TCI przygotowało kącik z meblami dla dzieci, wyposażony w pluszaki, klocki drewniane, książeczki, kredki, notesiki, malowanki z rebusami i krzyżówkami tematycznymi związanymi z Tarnowem i regionem tarnowskim. W toalecie w holu znajduje się przewijak. Prowadzimy też sprzedaż dziecięcych gadżetów (odblaski, kaski, klocki itd.) i wydawnictw o Tarnowie i Małopolsce.

W Tarnowie certyfikaty trafiły do kilkunastu miejsc:

 1. „Figle Migle” – centrum zabaw dziecięcych
 2. „Cafe Mama”- kawiarnia dla dużych i małych
 3. „CenterMed” Sp. z o.o. (przychodnie przy ul. Słonecznej 32, ul. Szkotnik 19 oraz ul. Skargi 29a)
 4. Hotel „Pod Dębem” ***
 5. Hotel „Cristal Park” ***
 6. Hotel „Tarnovia” ***
 7. Hotel „Krzyski” ***
 8. Tarnowska Akademia Twórczej Edukacji
 9. Muzeum Okręgowe
 10. Biuro Wystaw Artystycznych
 11. Miejska Biblioteka Publiczna
 12. Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Tarnowa
 13. Urząd Miasta Tarnowa
 14. Tarnowskie Centrum Informacji

Miejsce przyjazne dzieciakom znajdziecie również w okolicy: w Zgłobicach („Dwór Prezydencki Cristal Park”), w Dąbrowie Tarnowskiej (hotel „Cristal Park” **** oraz Miejska Biblioteka Publiczna) oraz w Żabnie (Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna).

Organizatorami akcji ,,Miejsce przyjazne maluchom” są agencja PR Inspiration, portal Wrota Małopolski oraz Gazeta Wyborcza. Patroni medialni to: Kids in Kraków, Miasto Dzieci oraz KRK.FM i TVP Kraków. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Krakowa oraz Marszałek Województwa Małopolskiego. Parterami akcji w Tarnowie są: Wydział Komunikacji Społecznej tarnowskiego magistratu oraz TCI.

Szczegóły akcji na: www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl