Tragiczny spływ na Jawie

Tragiczny spływ na Jawie

Spływ na dmuchanej dętce na wyspie Jawa okazał się śmiertelnie niebezpieczną przygodą. Czterech dyrektorów biur podróży: Tantri Aristiawati z Nitour, Yully Wu z Yope Cavations i Sicilia Mantjoeng z Advent Tour, wszyscy z Dżakarty oraz Datin Hanisa z Travel Dynamic Selangor Malaysia zginęli w wypadku podczas spływu na nadmuchiwanej dętce w Magelang.

Wszystkie ofiary byli uczestnikami Jogjakarta Istimewa Travel Exchange (JITEX), które odbyły się w dniach 10-12 marca. Wraz z 11 innymi uczestnikami JITEX przedłużyli swój pobyt, aby wziąć udział w Little Ubud River Tubing wzdłuż rzeki Singgono w Magelang.

Djohari Somad, przewodniczący Association of the Indonesian Tourism Players, wydał oświadczenie: „Około godziny 14.00 (w trakcie odpoczynku) nagła fala zmyła wszystkich uczestników. Czterech z nich, w tym trzej członkowie naszego stowarzyszenia, zginęło, podczas gdy reszta jest bezpieczna”. Yudianto Adhi Nugroho, szef biura policji w Magelang, również cytowany przez lokalne media, stwierdził, że nie było opadów, a pogoda była dobra. Jednak nagłe fala pojawiła się, gdy grupa dotarła do środka trasy, i doprowadziła do tragedii.

(ttgasia)