Travel Turkey Izmir

Travel Turkey Izmir

W dniach od 5 do 7 grudnia w Turcji odbyły się 13 Międzynarodowe Targi Turystyczne – Travel Turkey Izmir. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń rynku turystycznego w Turcji.

Targi stanowią idealną platformę do rozwijania istniejących już relacji biznesowych, a także do nawiązywania nowych kontaktów. Odbywają się w największym i najnowocześniejszym centrum targowym w Turcji – Fuar Izmir. Są organizowane przez Stowarzyszenie Tureckich Biur Podróży TÜRSAB pod patronatem Ministerstwa Kultury i Turystyki Republiki Turcji.

Tegoroczna edycja targów była poświęcona stanowisku archeologicznemu w Göbeklitepe, które od 2018 roku znajduje się na liście UNESCO. Göbeklitepe, uważane jest przez naukowców oraz archeologów za miejsce narodzin cywilizacji.

Na targach można było się zapoznać także z nowym pomysłem spojrzenia na turystykę. Turystyka alternatywna stawia bowiem indywidualne potrzeby i zainteresowania na pierwszym miejscu. Szukając idealnego wypoczynku, można było wybierać wśród różnych rodzajów turystyki przygotowanych specjalnie na tę okazję przez biura podróży i organizacje turystyczne dla których głównym punktem było m.in.: narciarstwo, nurkowanie, parki rozrywki, kultura, sztuka, przyroda, rafting, loty balonem, czy turystyka religijna.

W ostatniej edycji targów uczestniczyli przedstawiciele z 43 krajów, w tym roku po raz pierwszy dołączył do nich Bangladesz. Podczas targów można było nawiązać kontakty biznesowe, oraz uzyskać informacje na temat nowych produktów oraz usług wprowadzanych na rynek, jak też wymienić doświadczenia z krajowymi i międzynarodowymi ekspertami w dziedzinie turystyki.

Więcej informacji na stronie: www.travelturkeyexpo.com