Tropical Islands na sprzedaż

Tropical Islands

Tropical Islands, największy zadaszony park wodny, położony 60 km od stolicy Niemiec, prawdopodobnie zmieni właściciela. Padła kwota 300 mln euro.

Malezyjski bilioner T. Ananda Krishnan, właściciel Tropical Islands zastanawia się nad jego sprzedażą. Podobno chce się skoncentrować na drobniejszych inwestycjach.

Sytuacja największego i najchętniej odwiedzanego parku wodnego na świecie jest niepewna od roku, a inwestorzy zastanawiają się nad jego przyszłością. Rozważa się nawet rozbudowę parku.

Park rozrywki Tropical Islands położony jest w odległości ok. 60 km od Berlina i 90 km od granicy z Polską. Miejsce rodem z Karaibów mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców, największym hangarze świata. Miejsce to od lat cieszy się dużą popularnością i odwiedzane jest licznie przez turystów.

Egzotyczna kraina rozciąga się na długości 360 metrów i mierzy 107 metrów wysokości. Na powierzchni 66 tys. m kw. znajdują się m.in. złote plaże, baseny, zjeżdżalnie, egzotyczne zwierzęta czy domki wypoczynkowe nawiązujące architekturą do tradycji balijskiej i tajskiej. Duże wrażenie na odwiedzających robi największy na świecie zadaszony las tropikalny.

Pod kopułą hangaru przez całą dobę panuje stała temperatura 26 st. C. Temperatura wody w ogromnym basenie zwanym „Morzem Południowym” jest o stopień wyższa. Nad zbiornikami położona jest 200-metrowa plaża, którą pokrywa złoty piasek przywieziony z Włoch. Znajdziemy tu także najwyższą zjeżdżalnię wodną w Niemczech – wznosi się ona na wysokość 27 metrów.

Na terenie Tropical Islands znajduje się także „Laguna Bali”, w której temperatura wody wynosi 32 st. C. Do zbiornika przylega grota i zjawiskowy wodospad. Wieczorem cały akwen jest podświetlony na różne kolory, co sprawia, że jest to najbardziej romantyczne miejsce w całym obiekcie.

źródło: WP
foto: Facebook @tropical.islands


Europe-China Economic and Trade Forum
Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie