Turyści poczekają na ofertę Wietnamu

Wietnam

Wietnamski rząd zezwolił zagranicznym ekspertom i przedsiębiorczym inwestorom na wjazd do kraju, natomiast wizyty turystów nie są jeszcze dozwolone.

Wietnamski rząd zezwolił zagranicznym ekspertom i przedsiębiorczym inwestorom na wjazd do kraju, natomiast wizyty  turystów nie są jeszcze dozwolone. Takie informuje podała wietnamska agencja informacyjna VNA, powołując się na premiera Nguyena Suana Fooka.

Premier wezwał obecnych do zachowania czujności z powodu prawdopodobieństwa drugiej fali zakażeń koronawirusem. Władze obawiają się, że mogą one zostać ponownie sprowadzone do Wietnamu z zagranicy.

Rząd nie zdecydował się na otwarcie międzynarodowych połączeń lotniczych. Premier widzi jednak  potrzebę poważnego rozważenia tego kroku. W przypadku pozytywnej decyzji opracuje środki, które będą potrzebne, aby zapobiec importowi i rozprzestrzenianiu się infekcji.

W Wietnamie od ponad dwóch miesięcy nie ma ani jednego nowego przypadku zakażenia koronawirusem . Od początku pandemii w kraju zachorowały 352 osoby, 329 osób całkowicie wyzdrowiało.

foto: Pixabay