TTG Polska Dziennik Turystyczny

Uczniowie będą mogli poznać tajniki hotelarstwa

Pokój hotelowy

Dzięki współpracy Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach – instytucji Województwa Małopolskiego – z Grupą Hotelową Orbis SA, uczniowie tamtejszego technikum turystyczno-gastronomicznego będą jeszcze lepiej przygotowani do swojej przyszłej pracy. Dzięki utworzeniu nowej sali edukacyjnej wyposażonej w 30 komputerów z oprogramowaniem każdy z nich będzie mógł zaznajomić się z tym, jak wygląda praca w najlepszych hotelach na świecie.

– Praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie to podstawa. Dlatego dajemy uczniom małopolskich szkół – oprócz gruntownego przygotowania teoretycznego – jak najlepsze warunki do przekonania się, jak w rzeczywistości będzie wyglądać ich przyszła praca. Dzięki temu kończąc szkołę są doskonale przygotowani do tego, aby podjąć pracę. Doceniają to też pracodawcy, którzy coraz chętniej zatrudniają absolwentów techników i szkół zawodowych – mówił Grzegorz Lipiec, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za edukację.

Wspólny projekt realizowany przez Małopolską Szkołę Gościnności w Myślenicach i grupę Orbis – czyli największą sieć hoteli w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – daje uczniom technikum turystyczno-gastronomicznego możliwość odbywania praktyk i staży w krakowskich hotelach. Teraz, oprócz współpracy z ekspertami z branży hotelarskiej będą mogli przygotować się do pracy w hotelu także podczas zajęć szkolnych. Nowa sala edukacyjna, która została ufundowana przez grupę Orbis, jest wyposażona w komputery z oprogramowaniem identycznym, jak to wykorzystywane w recepcjach hoteli na całym świecie. Ale to nie wszystko, nowy sprzęt posłuży też uczniom myślenickiej szkoły do poszerzenia swojej wiedzy informatycznej.

– Hotelarstwo to pasja spędzania czasu z innymi ludźmi, pasja gościnności, ale i bardzo ciężka praca. Jest to jednak też branża, która daje młodym pracownikom wyjątkowe perspektywy rozwoju kariery zawodowej. Warto mieć na uwadze, że w grupie Orbis 90 proc. kadry menedżerskiej to osoby, które zaczynały pracę na niższych stanowiskach, np. w recepcji. Ponieważ jesteśmy częścią międzynarodowej grupy AccorHotels praca ta daje też możliwość rozwoju pracownika, w tym chociażby podjęcia później pracy w jednym z hoteli za granicą – podkreślił Bartłomiej Szmajdziński, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Grupie Orbis na Polskę i kraje bałtyckie.

Należy podkreślić, że turystyka to jedna z kluczowych branży dla rozwoju Małopolski, która jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów w naszym kraju. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku region odwiedziło blisko 15 mln osób. Nasze województwo jest też jednym z regionów o najmniejszych bezrobociu: w sierpniu tego roku stopa bezrobocia wyniosła tu zaledwie 5,7 proc. (w porównaniu z 7 proc. w skali całego kraju). Najniższe bezrobocie jest w Krakowie, gdzie wynosi zaledwie 3,1 proc. Wśród małopolskich powiatów najniższe bezrobocie zanotowano w pow. myślenickim, gdzie wyniosło 3,7 proc. Sprawia to, że absolwenci Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach mogą być niemal pewni znalezienia pracy w swoim zawodzie.

Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach to szkoła z 50-letnią tradycją, która nie tylko cieszy się renomą, ale w ostatnich latach coraz prężniej się rozwija. Dotychczas została wyróżniona m.in. tytułami: Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości 2017, Małopolskiej Szkoły z Pasją 2016 czy też Szkoły Kompetencji Przyszłości 2016. Wedle rankingów „Perspektyw” 2016 i 2017 wchodzi w poczet najlepszych techników w Polsce. W szkole – oprócz technikum turystyczno-gastronomicznego – funkcjonują też m.in. liceum ogólnokształcące, szkoła policealna turystyki i zdrowia oraz ośrodek dokształcania i doskonalenia zawodowego. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć tutaj.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *