Upadek rosyjskiego touroperatora

Upadek rosyjskiego touroperatora Labirynt

– 27 tysięcy rosyjskich turystów nie może wrócić do kraju po upadku jednego z największych rosyjskich touroperatorów, jakim było biuro podróży Labirynt – poinformowało Krajowe Zrzeszenie Rosyjskich Biur Podróży.

– Wszyscy turyści są zablokowani z powodu braku biletów powrotnych – podała firma Touraide, która usiłuje pomóc turystom w znalezieniu miejsc na loty powrotne po zakończeniu turnusów.

– Turcja rozpoczęła wczoraj wyrzucanie naszych turystów z hotelu i to Turcja, gdzie odpoczywa rocznie 3,5 mln Rosjan – skarżyła się w radiu Echo Moskwy rzeczniczka rosyjskiej Federalnej Agencji Turystyki Irina Szczegołkowa.

– Sytuacja gospodarcza i polityczna miała zgubny wpływ na liczbę rezerwacji, a spadek wartości rubla zmniejszył możliwości zakupowe Rosjan – wyjaśniał Labirynt, tłumacząc zaprzestanie działalności. To czwarte rosyjskie biuro podróży, które zbankrutowało w ciągu ostatnich trzech tygodni. – Obawiamy się, żeby nie wystąpił efekt domina – mówiła podczas audycji Szczegołkowa.

Sankcje europejskie spowodowały wczoraj wstrzymanie działalności firmy Dobroliot, tanich linii lotniczych Aerofłotu. Z uwagi na sankcje i ich rosnący wpływ na gospodarkę rosyjską rubel stracił od września 2013 roku na wartości 11 procent.

Źródło: MetroMSN