Brunetki, blondynki… Zaśpiewaj z Kiepurą

Uśmiechnij się z Kiepurą na Górze Parkowej

„Usta milczą, dusza śpiewa”, „Brunetki, blondynki” i inne przedwojenne szlagiery oraz arie operetkowe będzie można usłyszeć w ośrodku PKL na Górze Parkowej w Krynicy – Zdroju już w najbliższy czwartek, 15 sierpnia, podczas wyjątkowego muzycznego widowiska „Uśmiechnij się z Kiepurą”.

Jan Kiepura w towarzystwie małżonki Marty Eggerth i brata Władysława pojawią się w ośrodku PKL na Górze Parkowej. W rolę najsłynniejszego przedwojennego tenora wcieli się Adam Sobierajski, solista Opery Krakowskiej, jako jego żona wystąpi Anna Lasota z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Towarzyszyć będzie im po raz pierwszy na Górze Parkowej Orkiestra Arte Symfoniko, pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Koncert wypełnią porywające duety operetkowe i rzecz jasna kiepurowskie, filmowe szlagiery.

Jan Kiepura to najpopularniejszy polski gwiazdor scen operowych i operetkowych dwudziestolecia międzywojennego. Sławny tenor za pieniądze zarobione na światowych scenach w latach trzydziestych wybudował w Krynicy najbardziej luksusowy wówczas w uzdrowisku hotel – willę Patrię. Był to jedyny polski dom Jana Kiepury.

Wspólnie z aktorami wcielającymi się w tę parę przedwojenne szlagiery będzie można śpiewać na Górze Parkowej od godz. 16:00. Organizatorem koncertu są Polskie Koleje Linowe. Wstęp na koncert jest wolny. Obowiązują bilety na kolej linowo-terenową PKL.

(PKL)