Uzbekistan zmienia procedury wizowe

Bukhara, Uzbekistan

Uzbekistan wprowadza kolejne ułatwienia wizowe dla turystów – o wizę będzie można aplikować przez internet. Co więcej, na plus zmienią się także zasady dot. wiz tranzytowych.

Od 15 lipca 2018 roku dostępna będzie możliwość aplikowania on-line (przez dedykowaną stronę www) o jednokrotną wizę do Uzbekistanu, która upoważniać będzie do 30-dniowego pobytu w tym kraju. Opłata, jaką trzeba uiścić podczas składania wniosku to 20 dolarów (około 75 złotych). Wizy będą wydawane na lotnisku. To duże ułatwienie, ponieważ do tej pory, aby uzyskać jedynie 7-dniową wizę do Uzbekistanu, trzeba było odwiedzić ambasadę.

Co więcej, Uzbekistan ogłosił również, że od 15 lipca br. obywateli 101 państw zaczną obowiązywać nowe wytyczne dot. wizy tranzytowych. Osoby, które przylecą do Uzbekistanu, mogą bez wizy przebywać tam przez 5 dni, jeśli będą mieć stamtąd lot do kolejnego kraju (konieczne jest posiadanie biletu).

Uzbekistan słynie z zabytków jedwabnego szlaku, w tym słynnego zespołu architektonicznego Registan w Samarkandzie i starożytnego miasta Buhara. W 2011 r. uruchomiono również szybką linię kolejową, co znacznie ułatwia dotarcie do ciekawych miejsc rozrzuconych na dużym obszarze.

źródło: onet
foto: Shutterstock


Europe-China Economic and Trade Forum
Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie