Visit Malezja!

Malaysia

Rajskie plaże, relaks pod palmami, lazurowa woda i oszałamiająca przyroda… Najstarsza dżungla na świecie, egzotyczna fauna i flora… Wspaniała kuchnia, zaskakujące lokalne zwyczaje i niesamowicie otwarci ludzie – Malezja, spełnienie wakacyjnych marzeń większości turystów.

To właśnie ona była tematem Malaysia Tourism Road Show, które odbyło się 10 marca br. w Hotelu Europejskim w Warszawie. Gościem honorowym była J.E. Pani Chitra Devi Ramiah, Ambasador Malezji w Polsce. Podczas spotkania goście – touroperatorzy, przedsiębiorcy i dziennikarze, mieli okazję przekonać się, dlaczego warto odwiedzić ten raj na Ziemi.

Wizyta w Malezji niesie za sobą gwarancję niezapomnianych wrażeń, możliwość podziwiania imponujących dzieł sztuki i zabytków architektury oraz daje okazje do poznania oryginalnej kultury, przez udział w licznych obrzędach świątecznych. Miejscowości, w których koncentruje się ruch turystyczny to Burau Bay, Kota Kinabalu, Kuah, Pangkor i Tengah.

Stolica Malezji jest Kuala Lumpur, gdzie nowoczesne drapacze chmur komponują się z islamskimi zabytkami. Miasta Malezji zamieszkiwane są głównie przez bardzo gościnnych i przyjaznych Malajów, Chińczyków i Hindusów.

Malezja to bogactwo kulturowe oraz różnorodność architektury. Malezja to także mnóstwo ciekawych miejsc dla miłośników przyrody. Park narodowy Taman Negara jest najstarszą dżunglą świata, liczącą aż 130 mln lat! Malezyjczycy podchodzą do przyrody bardzo poważnie i dbają o lokalny ekosystem. A mają o co dbać, w Malezji znajduje się około 20% występujących na świecie gatunków zwierząt.

Po prezentacji kraju przyszedł czas na przedstawienie oferty partnerów; Asian Overland Services, Berjaya Hotels & Resorts, Borneo Adventure, Mega Water Sports & Holidays, PLL LOT i Qatar Arrways. Bardzo ciekawą okazałą się prezentacja Wendy Tan, dyrektora sieci BERJAYA Hotels & Resorts, której hotele obecne są w najpiękniejszych zakątkach Malezji  i w całej Azji.

I tak, jak przepiękne widoki, ciekawe prezentacje i wypowiedzi zaspokoiły głód wiedzy na temat Malezji i jej atrakcji, tak zaserwowane podczas spotkania dania przygotowane przez hotel rozczarowały smakoszy kuchni azjatyckiej.

Zaległości będzie trzeba nadrobić na miejscu. Visit Malezja!